Перейти до основного вмісту

Тарифи визначено – можна сподіватися на страховку

07 квітня, 00:00

З1 квітня цього року введено в дію Закон про Фонд соціального страхування вiд нещасного випадку на виробництві. Закон було ухвалено Верховною Радою ще восени минулого року, але він не діяв: необхідно було ще визначитися з тим, в яких розмірах робити внески до загальної скарбнички фонду кожному конкретному підприємству. Нині тарифи визначено, правління і наглядову раду створено і кожний український громадянин може сподіватися на бiльш грунтовний захист своїх соціальних прав у разі отримання травми на підприємстві.

Досі обов’язки забезпечувати виплати постраждалому покладалися на підприємство, де стався випадок. Однак у зв’язку з тим, що зареєструвати всі підприємства України одночасно є нереальним, відбуватиметься така реєстрація в порядку черги. «Почесне право» на першочерговість надається тим виробництвам, де постраждалі не одержують своїх страховок. Підприємства відповідають за виплати постраждалим на підприємстві доти, доки вони не будуть зареєстровані у фонді. Після реєстрації залежно від класу небезпеки підприємства (таких класів — 20) встановлюється страховий тариф. Оплата відбувається відповідно до цього тарифу та фонду заробітної плати, що становить від 0,86% до 13%. На суму страхового тарифу впливатиме і рівень травматизму на підприємстві за минулий рік.

Згідно із законом, керівництво підприємства зобов’язане фіксувати всі випадки виробничого травматизму. Зафіксованим випадком займатимуться страхові експерти фонду. До фонду можуть звертатися і люди, які були травмовані в процесі виконання роботи на підприємстві і в минулому, навіть якщо по таку компенсацію і не зверталися раніше. Як повідомив «Дню» заступник директора виконавчої дирекції фонду Олександр Сетало, колишня мотористка, яка звернулася вперше і подала необхідні документи, з 1 квітня почне одержувати виплати через втрату працездатності, а також зможе отримати необхідне безкоштовне лікування та протезування. Жінка втратила руку внаслідок нещасного випадку під час роботи в липні 1945 року на бетонному заводі, що обслуговував Дніпрогес. «Основним завданням фонду, — каже Олександр Сетало, — є не тільки своєчасна допомога постраждалим, але й робота з усунення чинників ризику на підприємствах. Із цією метою фонд фінансує програми, спрямовані на поліпшення умов праці. Правління ж фонду і наглядова рада побудовані за принципом трипартизму. До складу правління входить 45 осiб: по 15 осiб від держави, профспілок, роботодавців. До складу наглядової ради за тим же принципом входить 15 осiб».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати