Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Тайм-аут для Болівара

«Два парламенти» готуються до вирішальної сутички
25 січня, 00:00

Власне, ніхто й не сумнівався, що після того, як на окремому засіданні ВР більшість проголосувала за відставку спікера і його зама, депутати обох частин парламенту намагатимуться якнайефективніше використати тайм-аут до першого лютого, коли має розпочати свою роботу п'ята сесія українського парламенту.

Відповідно до рішень, прийнятих на засіданні парламентської більшості 21 січня, голова слідчої комісії з розслідування діяльності О. Ткаченка Ярослав Кендзьор підписав розпорядження про відключення в кабінеті спікера службового телефона, зняття особистої охорони і позбавлення його службового автомобіля. Охорону знято і в першого заступника спікера — Адама Мартинюка. Лідер КПУ Петро Симоненко повідомив про те, що, за наявною в нього інформацією, заплановано незабаром опечатати кабінети О. Ткаченка та А. Мартинюка. У зв'язку з цим він не допускає, що представники лівих фракцій «охоронятимуть» ці кабінети.

Зі свого боку представники більшості закликали всі партії державницько-демократичного спрямування і всіх свідомих громадян пікетувати 1 лютого Верховну Раду, щоб підтримати парламентську більшість «в її прагненні налагодити конструктивну роботу парламенту». Враховуючи, що прихильники лівих фракцій також мають надів (до речі, вони вже пікетували засідання більшості в Українському домі), цілком можливі сутички між прихильниками двох частин парламенту.

Після звернення О. Ткаченка до голови Держдуми РФ Геннадія Селезньова реакція російської сторони не примусила себе довго чекати. Г. Селезньов звернувся до Леоніда Кучми із закликом уникнути неконституційних дій у взаємовідносинах з ВР. Він прокоментував своє звернення до Президента України тим, що «Україна є нашим братським партнером і нам не все одно, що там відбувається, до чого можуть призвести деструктивні кроки у відносинах виконавчої і законодавчої гілок влади».

У зверненні до ПАРЄ ліві фракції запевняють, що в Україні створено «нелегітимну так звану парламентську більшість, покликану лише слухняно утверджувати всі дії виконавчої влади». Підписавши указ про всеукраїнський референдум, зазначено у зверненні, Президент Кучма «продемонстрував своє бажання встановити необмежену президентську владу, фактично знищити парламентаризм і таким чином урізати права і свободи всіх громадян України». Представники більшості, в свою чергу, також мають намір оприлюднити в ПАРЄ заяву про ситуацію у ВР: член української делегації Олександр Ємець збирається зробити це в ході обговорення звіту спостерігачів про вибори президента України, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Крім цього, депутати обох частин парламенту незалежно одні від одних готуються до п'ятої сесії парламенту. Минулої суботи відбулася нарада лідерів лівих парламентських фракцій і груп. Взагалі, спочатку планували зібрати представників як від більшості, так і від меншості. Однак віце-спікер Віктор Медведчук і представники більшості не взяли участі в роботі наради. Вони планували зустрітися вчора й обговорити на засіданні своєї Координаційної Ради призначення нового керівництва парламенту. Однак, навіть якщо більшість домовиться про кандидатуру спікера і керівництво комітетів, немає ніякої гарантії того, що 1 лютого ліві і праві знову зберуться в сесійній залі ВР на Грушевського і працюватимуть нормально. Якщо ліві досі не визнали законності рішень, ухвалених більшістю, то навряд чи вони це зроблять 1 лютого. Чи використовуватиме більшість надалі своє «ноу- хау» проведення засідань поза стінами ВР, покаже час. Однак без кінця це тривати не може — так чи інакше політична криза має бути вирішена.

Проте часу для вирішення конфлікту залишилося обмаль. Для українського суспільства ті «дві палати» ВР, які є сьогодні, — недозволена розкіш. Болівар не винесе двох. То ж сподіватимемося на те, що це збагнуть і самі вершники.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати