Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Ті самі ідеали

Лех Валенса запропонував висунути Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру
29 серпня, 10:17

Заяву Валенси 28 серпня опублікувала Польська кіноакадемія. «У роковини Польського Серпня 1980 року, який подарував нам «Солідарність», один з найбільш чудових соціальних рухів усіх часів, який ініціював мирні зміни у Східній Європі та звільнив від тоталітарної системи, я виступаю за українського режисера Олега Сенцова», — йдеться в зверненні, яке цитує ТСН.

«Я глибоко переконаний, що своїми діями Олег Сенцов представляє всі ті ідеали, які і мене мотивували впродовж мирної боротьби за майбутнє світу, — наголошує Лех Валенса. — Віра в демократію, у мирні методи, відмову від ненависті, працюючи заради солідарності між націями, та непохитна жертва одного заради блага всіх несправедливо засуджених: це все визначні якості, які заслуговують на найвище визнання всього вільного світу».

Нагадаємо, на початку 1980-х Лех Валенса став співзасновником і керівником профспілки «Солідарність», яка боролася за демократичні зміни в комуністичній Польщі. Коли ці зміни настали, його обрали президентом країни. 1983 року Валенса став лауреатом Нобелівської премії миру.

29 серпня — вже 108-й день голодування Олега Сенцова, 164-й день голодує Володимир Балух. За даними правозахисників, наразі відомо про 70 українців, ув’язнених за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати