«Треба триматися гідно - і тоді нас поважатимуть»
У редакцію «Дня» завітала «людина з першої шпальти», один із «нескорених» Вадим Свириденко
Ми першими дізналися деталі деяких проектів, які Вадим планує разом із однодумцями. Нагадаємо, Свириденко, інтерв’ю з яким можна прочитати у номері «Дня» за 6 червня, є Уповноваженим Президента з питань реабілітації учасників антитерористичної операції, які отримали поранення, контузію, каліцтво або інші захворювання під час участі в АТО. Але головне - Вадим дає багатьом ветеранам позитивний приклад стійкості.
На першій шпальті вийшов знімок з «Ігор нескорених» 2017 року, де засновник змагань принц Гаррі вітає українську команду. Вадим тоді отримав «бронзу» у веслуванні на тренажерах. «Вперше нащадки Віндзорів зустрілися зі «спадкоємцями Мономаха». Коли люди не знають своєї історії, то питають, хто такий Мономах, коли це було... Королівський дім Британії і показує, що потрібні сильна консервативна позиція і вміння змінюватися», - підкреслила головний редактор «Дня» Лариса Івшина.
У нас із Вадимом чимало спільних орієнтирів та ідей. Наприклад, стосовно того, що у морі можливостей як для розвитку, так і для деградації, треба наважитись обирати якісне. А якщо сам потрапляєш у непрості умови, треба шукати можливостей допомагати іншим, ставати у сильну позицію. І взагалі - розраховувати насамперед на власні сили. Вадим переконаний: «Треба тримати себе гідно - і тоді нас поважатимуть».
«Ми хочемо створити грандіозний проект, об’єднати усіх ветеранів спорту. Були змагання з футболу, плануємо регату... Хочемо розвивати следж-хокей - це хокей на санчатах, який з’явився у 1960-х роках, це вже міжнародний проект, - перераховує Вадим Свириденко. - Сьогодні важлива і психологічна реабілітація. Ми довго домагаємося того, щоб побудували нормальний реабілітаційний центр. І поки пішли через спорт, бо такої мотивації, як він, не дала жодна програма. Знаю по собі - тільки почав робити перші кроки, а за півтора тижня вже бігав три кілометри. Більшої мотивації для себе просто не мав».
Звісно, не обійшлося без інтелектуальних подарунків - книги «Сестра моя, Софія...» і публіцистичного триптиху «Новітня історія для «чайників». Триптих - наш перший внесок у бібліотеку Національної ради спортивної реабілітації захисників України, яку створює Вадим і яка має об’єднати розрізнені ветеранські організації, котрих уже сотні.
Наостанок відкриємо секрет - Вадим Свириденко погодився стати одним із лекторів XVI Літньої школи журналістики «Дня». Ще одна мотивація подаватися на участь у цьогорічній ЛШЖ!
Author
Марія ПрокопенкоРубрика
День України