Тріумф і поразка на Олімпіаді завжди поряд
Останніх чотири дні залишили суперечливе враження від виступів українських спортсменів в Австралії. Проте їм вдалося істотно поповнити скарбничку нагород національної олімпійської збірної.
Батут тільки з Сіднея-2000 отримав олімпійський статус, і у цьому дуже видовищному виді спорту, тон завжди завдавали представники Росії й України. Наша землячка Оксана Цигулева з Миколаєва у наполегливій боротьбі з канадкою Карен Кокберн завоювала «срібло». А перемогла, «з явною перевагою», росіянка Ірина Караваєва, що показала саму складну програму стрибків. Але і тренери Оксани — Людмила і Володимир Горжії, безумовно повинні гордитися успіхом нашої «срібної космонавтки».
Субота стала щасливим днем для одесита Миколи Мільчева. Його перемога у стрільбі з гвинтівки на круглому стенді була беззастережною — 150 очок з 150 можливих! Цей фантастичний результат, показаний Миколою, став повторенням світового рекорду, який вже і нікуди поліпшувати.
Синхронні стрибки у воду з 3-метрового трампліна дуже складний вид програми. Спортсмени повинні продемонструвати відточеність ліній і повне взаєморозуміння. Українські спортсменки Ганна Сорокіна і Олена Жупіна завоювали «бронзу», поступившись лише російському і китайському дуетам. Олена була також одним iз фаворитів і у стрибках з 10-метрової вежі, але зайняла лише 6 те місце. Ще одну «бронзу» завоювала для української збірної, на цей раз у легкоатлетичній програмі, киянка Олена Говорова. У потрійному стрибку, показавши результат 14 м 96 см, Олена лише 5 см «не дотягла» до срібної медалі.
Шкода, але понеділок став днем суцільного розчарування для українських олімпійців і їх болільників. У важкій атлетиці особливі надії ми пов’язували з нашими вельми титулованими атлетами — Денисом Готфрідом та Ігорем Разорьоновим, які виступали в одній ваговій категорії (до 105 кг). Але в результаті у «нашій» категорії Україна залишилася без нагород. Денис не взяв необхідну вагу, а Ігор, поступившись лише 5 кг іранцеві Хусейну Таваколі, який зайняв 1-е місце, був лише 4-м. Також не увінчався успіхом і вихід до сектору стрибків з жердиною українки Анжели Балахонової. Лідер сезону Анжела не взяла у фіналі висоту 4 м 25 см. А перемогла з гросмейстерським результатом основна суперниця української спортсменки в цьому сезоні, американка Стейсі Драгіла — 4 м 60 см.
Проте «ще не вечір». Тільки в боксі, вже декілька українських спортсменів добилися права виступити у півфіналах, що дозволяє їм, як мінімум, завоювати в Сіднеї «бронзу». Але не будемо поспішати з висновками і покладати надію тільки на бронзовий відблиск олімпійських медалей!