Перейти до основного вмісту

Триває виставка робіт «українського Мікеланджело»

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї до кінця січня експонуватимуть скульптури видатного майстра XVIII століття Івана Пінзеля
19 січня, 00:00
ФОТО НАДАНЕ ТЕРНОПІЛЬСЬКИМ КРАЄЗНАВЧИМ МУЗЕЄМ

Завідувач відділу науково-просвітницької роботи музею Віра СТЕЦЬКО називає його українським Мікеланджело. Адже «велична монументальна барокова пластика Пінзеля змушує нас згадувати скульптури видатного італійського майстра епохи Відродження: роботи Івана Георгія Пінзеля такі ж експресивні й динамічні, як і в Мікеланджело Буонаротті», — говорить вона.

— Він синтезував у своїй творчості як школу італійського Відродження, так і українських майстрів готичного стилю. Попри всю емоційність ренесансу, що її ми бачимо в роботах Пінзеля, цей скульптор — виключно українське явище. Такої барокової пластики ви не знайдете в майстрів жодної іншої країни Європи, — розповідає «Дню» Віра СТЕЦЬКО.

Уперше відвідувачі Тернопільського обласного краєзнавчого музею побачили роботи Івана Георгія Пінзеля у вісімдесятих роках минулого століття. Масштабна виставка творів цього майстра завітала до Тернополя (як і до Івано-Франківська та Львова) 2007-го — саме цей рік три області проголосили роком українського генія бароко. У січні 2012-го геній знову повернувся до Тернопільського краєзнавчого музею. Утім, тепер це не тільки експозиція робіт майстра, а й виставка матеріалів про нього.

— Ніколи ще дослідження творчості Пінзеля — світлини, інші документальні матеріали — не було представлено так масово. Скажімо, матеріали, що Пінзель працював для собору святого Юра у Львові, датовані ще тисяча дев’ятсот шостим роком. Завдяки світлинам ми бачимо, наприклад, як виглядав прикрашений скульптурами Пінзеля Успенський парафіяльний костел, інші споруди. Ще одна відмінність цьогорічної виставки робіт Пінзеля — уперше на загальний огляд представлено скульптури святого Товія, а також «Віра», «Мужність», «Мудрість», що зберігалися у фондах музею й були доступні лише мистецтвознавцям, — каже дослідниця.

«Твори Пінзеля для України — її золотий фонд», — резюмує Віра Стецько. Із жовтня 2012-го до січня 2013-го цей золотий фонд експонуватимуть у Луврі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати