Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Ціна краси — вбивство

Захисники тварин закликають киян відмовитися від одягу із натурального хутра
06 лютого, 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Позавчора біля входу у київський Палац спорту столичні захисники тварин провели акцію «Звірі не носять чужих шуб, або Манькині сльози», цим самим у черговий раз бажаючи зупинити в Україні розвиток хутрової індустрії (нагадаємо, остання акція зоозахисників проходила в Києві у грудні минулого року).

Справа в тому, що 4 грудня у Палаці спорту розпочалася триденна виставка-продаж хутряних виробів, тому кожній її відвідувачці (більшість потенційних покупців — жінки) оборонці тварин детально розповідали про справжню ціну омріяної шуби. Для неї потрібно вбити 40—80 соболів, 20 лисиць, 20 бобрів, 55 норок, 18 собак, 30 королівських кроликів... Учасники акції — молоді люди віком 20—30 років — не приховували й жахливих подробиць про те, як помирають тварини, хутро якого потім носять модниці.

Не менш промовистими були і плакати, якими учасники акції також намагалися привернути увагу відвідувачів виставки. Чого варто лише фото із зображенням малюка морського котика із сумними очима, якому люди заради збагачення дають прожити лише 12 днів! Вражає і виставка дитячих малюнків, за допомогою яких хлопчики та дівчатка просять мам і тат не вбивати зайчика, лисичку чи білочку, про яких так багато вони чули казок.

Як альтернативу натуральному хутру ініціатор акції Настя Шкуренко радить сучасні штучні матеріали, які не поступаються натуральним за тепловими властивостями, а також є більш практичними та доступними. Наприклад, штучне хутро, синтепон, холофайбер, спанбонд, ватин.

До речі, у багатьох європейських країнах (Великiй Британії, Голландії, Австрії, Швейцарії, Швеції, Італії) існує повна або часткова заборона «вирощування хутра» на фермах. Полювання на тварин за допомогою силець та капканів заборонене в усіх країнах, окрім Росії, США та Канади. Бельгія ввела повну заборону на імпорт, виготовлення та продаж хутра тюленів.

Такі знамениті дизайнери, як Стелла Маккартні, Кельвін Кляйн, Вiв’єн Вествуд, Кеннет Коул, Ральф Лоурен відмовилися від пошиття одягу з натурального хутра. Деякі бренди заявили про свою відмову від використання хутра у своїх колекціях: J. Crew, Calvin Klein, Mango и Zara, Prada, Guess, TopShop, Polo Ralph Lauren, С&A, Peek & Cloppenburg, Kleider Bauer, Burton, Clerys Departament Store (Ірландія), Кастро (Ізраїль), Charmone та інші. Тож, можливо, потрібно задуматися й нам: чи вартий хутряний одяг смертей і страждань «братів наших менших» і хто з українських «зірок» першим відмовиться від натурального хутра?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати