Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Дніпрі будуватимуть сонячні та вітрові електростанції

На «Південмаші» спільно зі світовими лідерами галузі готується інвестиційний проект
18 січня, 11:53

У ПТ «Південмаш» визначили основні вектори розвитку 2017 року. Насамперед дніпровські ракетники розраховують на розширення співпраці з виробниками провідних космічних держав — США та Євросоюзу. Тут ситуація обнадійлива, йдеться в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті підприємства. Дніпро відвідали представники НАСА і залишилися задоволеними побаченим. Відбувся і ряд зустрічей у США. На початку 2016 року компанія «Орбітал» виграла тендер НАСА, результатом чого стало відновлення виробництва конструкцій першого рівня ракети-носія «Антарес». Триває співпраця і з Європейським космічним агентством. Крім того, вже укладені або перебувають у процесі узгодження контракти з Індією, Південною Кореєю, іншими перспективними партнерами. Великі надії на «Південмаші» покладають на нові ракетні двигуни, що розробляються в КБ «Південне».

Залишається актуальним для «Південмашу» і оборонний напрям. «На жаль, наші пропозиції щодо виробництва стрілецької зброї, модульних казарм, безпілотників і надлегких літаків поки не перетворилися на контракти. А розроблений бізнес-план організації виробництва набоїв було проігноровано, незважаючи на дефіцит боєприпасів, що вже визначився в країні. Залишається виробництво ракетних озброєнь. Тут ситуація більш обнадійлива, але лише в перспективі. Проект «Грім-2» виконується для іноземного замовника, а проект «Сапсан», в якому зацікавлене  Міноборони, планується не раніше 2019 року», — говориться в повідомленні прес-служби «Південмашу».

Водночас на дніпровському підприємстві вважають, що одним з найбільш перспективних напрямів може стати реалізація проекту щодо створення сонячних і вітрових електростанцій. У прес-службі «Південмашу» повідомляють, що спільно зі світовими лідерами галузі готується інвестиційний проект, що дозволяє виробляти вітрогенератори і комплектуючі до сонячних електростанцій. На підприємстві розраховують на європейські інвестиції сумою до 500 млн євро на рік. У цілому на «Пвденмаші» зазначають: «Сьогодні можна з упевненістю сказати, що дно кризи подолане.  2016 року ми в півтора рази збільшили завантаження підприємства, а вже 2017 року воно зросте більше ніж удвічі, що підтверджене вже підписаними контрактами».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати