У Дніпропетровську буде «Відкритий бюджет»
Навесні у Дніпропетровську планується запровадити проект «Відкритий бюджет міста», який буде розміщений на спеціальному порталі budget.dp.ua. Про це стало відомо під час обговорення подробиць реалізації проекту з представниками громадськості в Дніпропетровській міськраді. «Бюджет Дніпропетровська на 2015 рік вже прийнято, його можна назвати збалансованим і соціально спрямованим. Тепер наше головне завдання — максимально ефективно і прозоро використовувати його прибуткову частину. Городяни мають бути не лише сумлінними платниками податків, які наповнюють бюджет, а й мати інформацію про те, як він формується, на фінансування яких програм і робіт і в якій кількості спрямовуються бюджетні кошти, наскільки це ефективно і раціонально», — зазначив перший заступник міського голови Анатолій Крупський.
Для реалізації проекту створено спеціальну робочу групу з представників громадськості, яка вже напрацювала пропозиції. «Подібні проекти вже давно працюють у містах різних країн світу, і ми як представники громадськості виступили з ініціативою зробити це і в нашому місті. Суть у тому, що всі охочі у вільному і відкритому доступі в мережі інтернет зможуть ознайомитися з прибутковою і видатковою частинами міського бюджету, дізнатися, як формуються і використовуються бюджетні кошти тощо», — сказав член спеціальної робочої групи, один із розробників Володимир Недогода. За його словами, реалізація проекту стане можливою завдяки участі фахівців фінансово-економічного департаменту міськради, які надаватимуть всю необхідну інформацію з бюджету міста для наповнення цього порталу. Він додав, що Дніпропетровськ стане першим містом в Україні, яке запровадить такий проект, розроблений громадськістю. Запустити його розробники планують вже у травні.
«Учасники проекту поставили перед собою амбітне завдання показати мешканцям Дніпропетровська всі бюджетні доходи і витрати аж до 1 гривни. На «круглому столі», де нами обговорювався цей проект, йшлося про те, що бюджет має стати максимально прозорим, аби неможливою стала корупція і нецільове використання коштів. Загалом такі проекти існують у 80 країнах світу, а у нас в Україні були лише спроби. Якщо все впроваджуватиметься в життя так, як задумано, то це буде прецедент для нашої країни. Проте тут ще багато залежить від того, хто адмініструватиме портал. Прагнутимемо, аби громадський контроль був по-справжньому дієвим», — сказав для «Дня» член громадської ради при Дніпропетровській міськраді Василь Сухов.