Перейти до основного вмісту

У головному «ЖЕКу» запахло реформами

24 липня, 00:00

Судячи з усього, в житлово-комунальному господарстві країни найближчим часом слід чекати кардинальних змін — відразу після зміни керівництва Держкомітету з питань житлокомунгоспу всі регіональні представники галузі, а також глави деяких міністерств і відомств були зібрані в столиці на колегію з питань реформування цієї сфери. Як водиться, новоспечений глава комітету Григорій Семчук насамперед ознайомив присутніх з очевидно- невтішним станом справ господарства. Було згадано про те, що обсяги повного зносу в півтора-два рази перевищують відповідні показники в інших проблемних галузях, при збільшенні більш ніж на третину протяжності всіх мереж господарства в шість разів зросла також і їхня аварійність (за оцінками, на оновлення мереж треба, не багато не мало — 100 років), а половина галузі працює неефективно. За словами Г. Семчука, щороку приблизно на 1 млрд. грн. зростає кредиторсько-дебіторська заборгованість господарства, яка нині становить майже 17 млрд. грн. Переважна частина боргів підприємств (93%) — на совісті несвідомого населення; бюджетні дотації на відшкодування різниці між тарифами й нинішньою вартістю комунальних послуг (в деяких областях сама лише собівартість кубометра води становить 7 грн.) не виплачуються вчасно. Більше того, рівень відшкодування знизився до 60%. Частково в незадовільному фінансовому стані, на думку глави комітету, винна й Верховна Рада: на сьогодні тільки один державний документ (Закон про водозабезпечення) регулює взаємовідносини споживачів і галузі, а самі депутати, «завдяки» «прийняттю популістських рішень», знизили на 20% і без того незадовільний рівень платежів.

Г. Семчук зазначив, що більш ефективною система стане при збільшенні (зменшенні чисельності) регіональних господарств, пригрозивши регіональникам тотальним контролем за їхньою діяльністю й запропонував їм налагодити максимально «прозору» роботу. Зі свого боку, комітет зобов’язався здійснити до вересня щось грандіозне: покласти на стіл парламенту, що набрався за відпуску сил, папку з десятком-другим нормативних актів, покликаних поліпшити стан справ у галузі — за оцінками Г. Семчука, усього комітету необхідно розробити близько 170 документів.

І про головне. Нагадаємо, що, згідно з прогнозами Державного комітету з питань житлово-комунального господарства, до кінця 2002 року в Україні не будуть збільшуватися встановені місцевими органами влади тарифи на житлово-комунальні послуги для населення. Об’єктивних передумов для збільшення цих тарифів немає, заявив ще минулого тижня заступник глави Держкомжитлокомунгоспу Орест Лотоцький. У той же час він зауважив, що загалом підвищення тарифів залежатиме від ситуації в енергетичному секторі, на тарифи може вплинути початок опалювального сезону.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати