Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Херсоні перейменують парк ім. Леніна

Чи називати його «Міським», вирішуватимуть самі жителі
05 вересня, 11:34

Мер Володимир Миколаєнко заявив, що до нього як до міського голови, і раніше як до депутата міської ради, неодноразово зверталися городяни з цим питанням. Замість псевдоніму комуністичного вождя мер пропонує просту нейтральну альтернативу — «Міський парк». Водночас Миколаєнко просить громадськість і журналістів максимально долучитися до обговорення цієї теми і внести пропозиції. Одна з форм моніторингу думки херсонців — опитування на сайті міськради. Там пропонують відповісти на питання: «Як ви ставитесь до перейменування парку ім. Леніна на Міський парк? Є варіанти: «Позитивно», «Негативно» і «Запропонувати свій варіант на пошту admin@city.

kherson.ua з поміткою Парк».

«Херсон — одне з тих міст, де залишилося багато комуністичних назв і пам’яток. Хоча перейменування вулиць і повернення історичних назв мали місце, але цю роботу ще далеко не завершено, і «червоних рудиментів» вистачає. Приклад — в місті є два великих парки, один із них має назву «Парк ім. Ленінського Комсомолу», інший — Парк ім. Леніна. Мені здається, прийшов час позбутися цих ганебних нагадувань про ката. Почнемо із парку ім. Леніна, — коментує «Дню» херсонський міський голова Володимир МИКОЛАЄНКО. — На сесії 19 вересня я планую поставити це питання і сподіваюсь, що депутати мене підтримають. Поки що запропоную називати його просто Міським парком, а потім, коли закінчиться війна, я думаю, нам буде на честь кого назвати цей об’єкт».

Варто зауважити, що відмовлятися від радянських найменувань вулиць почала екс-секретар міської ради Зоя Бережна. Тоді йшлося про повернення історичних назв. Так, вулицю Леніна було перейменовано у Соборну, Карла Маркса — у Потьомкінську, а Краснофлотську — у Богородицьку. Таку ідею не зовсім сприйняли місцеві патріоти, які вважають, що культивування старих назв часто насаджує в Херсоні пам’ять про імперські часи і не відображає місто як частину України.

Щодо згаданого парку, то він є найстарішим у Херсоні. Тому, каже місцевий краєзнавець Сергій Дяченко, до нього має бути прикута особлива увага. «У ХХ столітті боротьба з фашизмом закінчилася продовженням життя іншої тоталітарної формації — радянської. Комунізм-сталінізм залишається з нами якщо не у принципах, то у вигляді назв вулиць, парків, площ. Зараз Україна має нарешті покінчити з цим атрибутом минулої епохи. Тому ініціативу перейменування прекрасного херсонського парку повністю підтримую, — каже Сергій Дяченко. — Із часів заснування 1785 року парк називався Денисівський (в честь засновника — віце-губернатора Херсона Дениса Карновича, до 1880 р.), потім Олександрівській (в пам’ять про 25-річчя царювання імператора Олександра II, до 1927 р.), та ім. Тараса Шевченка (до 1939 р.). Щодо запропонованої назви, то, на мою думку, «Міський парк» буде сьогодні найбільш прийнятним у тому сенсі, що цей парк не просто найстаріший у Херсоні, а є власне найбільш міським. Ідея херсонського парку полягала у його загальнодоступності, щоб кожен городянин міг проходити туди безперешкодно, безоплатно. Це дуже важлива деталь, яка вказує на гуманістичний принцип побудови міста».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати