Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Хмельницькому стимулюють сплату комунальних боргів

Ветерани вважають, що цей жест – від лукавого
03 жовтня, 00:00

Цими днями в Хмельницькому біля кас, де приймають плату за житлово–комунальні послуги, спостерігалися небувалі черги. «Громадяни поспішають: хто до 30 жовтня розрахується, тому «подарують» 30% заборгованої суми. Це стосується тих квартиронаймачів, які вже, як кажуть, забули дорогу до цих кас», – повідомила для «Дня» завідуюча інформаційно–аналітичним відділом міськвиконкому Галина Федоришина.

Міський голова Михайло Чекман, йдучи назустріч підприємствам «Міськводоканал» і «Теплокомуненерго» підписав відповідне розпорядження. Потрібні живі гроші й на порозі осінньо–зимовий період, а коштів, щоб купити газ, аби дати тепло в помешкання городян, немає. «Теплокомуненерго» заборгувало постачальникам за раніше спожиті енергоресурси 5 млн. грн. А квартиронаймачі йому винні ще більше – майже 15 млн. грн».

Автори ухвали не забули й про тих, хто справно розраховується за тепло й воду. «Вони до 1 листопада платитимуть на 10% менше від того, що їм нараховували раніше», – пояснила Галина Федоришина. Вона підкреслила, що Хмельницький віддає належне владі за цей жест – чергами біля кас: «Є надія, що опалювальний сезон почнеться організовано і в установлений термін».

Одначе дехто вважає, що, зробивши цей жест, постачальники води й тепла уподібнилися до унтер–офіцерської вдови, яка сама себе відшмагала: «Якби тарифи не було завищено, то ніхто не подарував би квартиронаймачам–боржникам мільйони гривень», – заявив для «Дня» голова ради облорганізації ветеранів Іван Бондар. Аргументує: «За місяць нам подають теплу воду протягом 27 годин замість 168. При цьому плату беруть у розмірі 78% замість 22%. І тарифи «Міськводоканалу» та «Хмельницькгазу» – від лукавого».

Іван Бондар заявляє, що списання боргів нічого не дало пенсіонерам, які «належать до найсумліннішої категорії платників за одержані житлово–комунальні послуги».

ДО РЕЧІ

Учора Верховна Рада України розглянула у повторному першому читанні проект Житлового кодексу, що передбачає, зокрема, виселення громадян, які більше шести місяців не вносять без поважних причин плату за найм, оренду житла та комунальні послуги. Відповідно до законопроекту, за позовом об’єднання (товариства) співвласників суд може ухвалити рішення про примусове вилучення житла у власників у багатоквартирному будинку з оплатою його ринкової вартості. На відміну від чинного, у проекті Житлового кодексу чітко регламентовано порядок позачергового надання житла та виселення з нього, — повідомляє Інтерфакс-Україна. Законопроектом передбачається, що житло надається без черги, якщо через стихійне лихо чи іншу екстремальну ситуацію житло стало непридатним для помешкання. Відповідно до законопроекту, громадяни, які самовільно зайняли житло, підлягають виселенню в адміністративному порядку з санкції прокурора без надання іншого житла. Однією з умов виселення громадян з житла без надання іншого, є систематичне руйнування та псування елементів будинку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати