Перейти до основного вмісту

У Криму читачі газет «платять двічі»

20 липня, 00:00

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму при Кримському центрі незалежних політичних дослідників і журналістів, Кримський прес- центр IREX ProMedia, Асоціація вільних журналістів Криму, Кримська республіканська організація Національної спілки журналістів України та Програма Трансатлантичної ініціативи США-ЄС сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні провели в Сімферополі круглий стіл «Роль кримської влади в конституційному забезпеченні свободи слова та свободи преси в регіоні». У дискусії взяли участь понад 30 представників влади автономії та журналістських організацій Криму.

Свою думку про проблему свободи друкованих видань висловили голова Комісії Верховної Ради Криму, член Президії парламенту Євген Максименко, голова Республіканського комітету з інформації Валентин Козубський, гендиректор телерадіокомпанії «Черноморская» Тетяна Красикова, заступник міністра Ради міністрів Криму, начальник інформаційно-аналітичного управління Віктор Заречний, голова Кримської республіканської організації НСЖУ Людмила Хорошилова, голова Асоціації вільних журналістів Криму Ліля Буджурова та інші.

У дискусії зазначалося, що влада не відмовилася від практики грубого адміністративного тиску на ЗМІ, прикладом чого є й припинення трансляції передач ТРК «Черноморская», і фактичне припинення виходу найстарішої районної газети Криму «Черноморская заря», і відмова від надання необхідної інформації, і неприхований тиск на окремих журналістів і редакторів.

Як зазначав керівник Кримського прес-центру IREX ProMedia Олег Хоменок, існування державних ЗМІ створює незаконну ситуацію нерівноправної конкуренції на ринку інформації, що загрожує забезпеченню свободи слова, призводить до економічних нонсенсів. Приміром, у випадку з державними ЗМІ, фінансованими за рахунок платників податків, читачів фактично примушують двічі сплачувати вихід газети — сплачуючи податки й купуючи її у кіоску. Крім того, некваліфіковане керівництво пресою з боку державних органів влади призводить до втрати газетами авторитету й тиражів.

Наприклад, за останній рік-два, тираж газети Верховної Ради Криму «Крымские известия», яка змушена друкувати безліч громіздких постанов і прокомуністичних матеріалів, що відповідають не дуже сучасному світогляду спікера Леоніда Грача, зменшився з 57 до 9 тисяч примірників. Газета фактично припинила своє існування як орган вільної масової інформації, перетворилася на ще одні відомості нормативно-правових актів, на щоденник роботи спікера, місце публікацій його міркувань на всілякі теми. Газета більше не відображає всього спектра депутатських думок, перетворена на засіб прославляння однієї людини.

Учасники круглого столу порушували питання існування в автономії національної преси, забезпечення законності при розподілі смуги частот радіоефіру, доступності актуальної для суспільства інформації, механізмів забезпечення корпоративної солідарності журналістів і ЗМІ. Було внесено пропозиції щодо створення в Криму Асоціації незалежних видавців і розповсюджувачів друкованих видань, Центру правової та юридичної допомоги редакціям і журналістам, що значно збільшить ступінь свободи ЗМІ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати