«У Криму живе 2,5 млн українських громадян і ми будемо їх всіляко підтримувати», - депутат

17 березня Рада оголосила часткову мобілізацію, внесла зміни до бюджету-2014, проголосувала за припинення повноважень окремих депутатів і, незважаючи на важку ситуацію в Криму та окремих регіонах, таки пішла працювати… в комітети. Утім спікер Олександр Турчинов попросив депутатів далеко не роз’їджатися. Мовляв, для того, щоб в разі нагальної необхідності, вони змогли оперативно зібратися на позачергове засідання ВРУ. На цьому і розійшлися.
У той же час, уже за звичкою, в залі засідань зареєструвалося менше 300 депутатів. Серед відсутніх – більша частина регіоналів та комуністи. Уже яке засідання поспіль, роботу в парламенті проігнорували і депутати-мажоритарники від АРК (усі – члени фракції Партії регіонів). Де народні обранці від ПР і що вони роблять, аби стабілізувати ситуацію на своїх округах? Відповіді на це питання «Дню» не змогли знайти ні у владі, ні в опозиції.
«Я – рядовий член фракції і відповідаю лише за себе», - поспіхом відповіла «Дню» народний депутат від Партії регіонів Ганна Герман, яка кількома хвилинами раніше виступала з трибуни ВРУ із полум’яним спічем про необхідність пошуку спільної мови зі сходом та півднем країни та важливість національного примирення. Наразі далі слів справа так і не дійшла.
«ПР досі не зробила жодної заяви на партійному рівні, аби відмежуватися від тих дій і рішень, які ухвалюють їхні представники в АРК, - розповідає «Дню» народний депутат від «Батьківщини» Андрій Пишний. -
У структурі раніше розпущеного парламенту АРК, 81 депутат є представником ПР. Тому Партія регіонів, окрім гучних заяв, повинна ухвалити в цій ситуації єдиноправильне рішення – розпуск і відмежування від свого партійного осередку в Криму, гостра оцінка своїх однопартійців у автономії та приєднання до результативних голосувань у парламенті, що спрямовані на подолання дестабілізації і сепаратистських настроїв в АРК». «Вони мають понести політичну відповідальність за свою бездіяльність», - впевнений Андрій Пишний.
В умовах коли Крим де-факто опинився під протекторатом Росії не менш загрозливою виглядає і ситуація в східних регіонах країни. Чи не щодня у Донецьку, Луганську, Харкові відбуваються проросійські виступи із захопленням адмінбудівель. Є навіть жертви.
Уберегти схід держави від повторення «кримського сценарію» - нині головне завданням влади, кажуть депутати. Однак, додають, що початковий сценарій Кремля на дестабілізацію ситуації в Україні та розгортання сепаратистських настроїв на сході – зірвано.
«Підтримки в регіонах російські сили не знайшли, - каже Андрій Пишний. – Проблема в тому, що зараз туди приїжджають цілі автобуси «гастролерів» із РФ, працює надпотужна агентурна мережа, а спецслужби та спецпідрозділи Кремля підштовхують українців до збройного протистояння. Але запевняю: ми рішуче реагуватиме на такі дії і не допустимо провокацій. Ухвалення рішення про частково мобілізацію, створення Національної гвардії та збільшення обсягів фінансування збройних сил і правоохоронних органів – повинні стабілізувати ситуацію».
Не піддатися на провокації РФ до агресивних дій важливо і для того, аби не зірвати проведення президентських виборів. «План Путіна – захопити всю Україну», - підкреслює народний депутат від «Батьківщини» Андрій Сенченко.
Однак поки далі розмов про незаконність фіктивного «референдуму» у Криму українські політики йдуть. Більшість виступає за мирне врегулювання ситуації і сподівається на підтримку з боку США та ЄС. Проте є й такі, що прагнуть радикальних дій. «Відключити воду, електроенергію, припинити виплати пенсій, стипендій тощо – і за пару місяців вони самі попросяться назад, - розповідає «Дню» у приватній розмові один із депутатів від влади. – Раніше ми не могли мобілізувати війська, бо елементарно не вистачало коштів, але зараз все є. Сьогодні треба зробити все, щоб вибори 25 травня таки відбулися. Переможцем повинна стати Тимошенко. Вона влаштує всіх».
«На окупованій території АРК знаходиться 2,5 млн громадян нашої країни і цю проблему треба вирішувати у комплексі, - заперечує слова колеги-депутата Андрій Сенченко. - Жодних рішень щодо обмеження електроенергії, водопостачання і т.п. по відношенню до АРК ухвалювати не можна. Там живуть українські громадяни і ми, навпаки, будемо їх всіляко підтримувати та намагатимемося допомогти кримчанам пережити цей «смутний» період».
Author
Юлія ЛучикРубрика
День України