У київських стінах — частина Франції
Для дітей франкомовних іноземців відкрився єдиний в Україні коледж![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20080213/426-2-3.jpg)
У Києві збільшується франкомовна спільнота — як правило, завдяки бізнесменам та працівникам посольств. Та це не означає, що її представники — лише французи: французькою розмовляють і хочуть навчати дітей вихідці з різних країн світу. Саме для таких сімей з вересня 2007 року в приміщенні київської школи №118 працює коледж ім. Анни Київської, який входить до мережі Агенції французької освіти за кордоном. Донедавна він діяв за ліцензією Головного управління КМДА, і це дозволяло його учням навчатися за французькими програмами. Днями тут святкували ще одне визнання — надання навчальному закладу акредитації Міністерства національної освіти Франції для середніх класів. Посол Франції в Україні, викладачі коледжу, діти та їхні батьки дуже пишаються тим, що тепер їхній диплом буде дійсним не лише в Україні.
— До сих пір офіційну ліцензію від Міністерства освіти Франції мали лише початкові класи коледжу ім. Анни Київської, які отримали офіційне визнання ще у 1995 році. Тепер дозвіл поширюється на учнів, які навчаються у 3—6 класах, — розповів президент Асоціації батьків, діти яких навчаються в цьому закладі, Філіп Єду. — Ми зробили багато роботи, щоб це стало можливим, зокрема, й ремонт; з початку року в наших середніх класах навчаються 24 дитини з Франції, Марокко й Єгипту. Є кілька дітей з України. Причина нашого розширення — те, що все більше французьких фірм відкриваються саме тут, сюди приїжджають французькі сім’ї з дітьми які хочуть, щоб їхні діти вчилися за французькою шкільною програмою.
Хоча учні цього коледжу вчаться в стінах української школи і мають всі можливості додатково здобувати нашу освіту, вони й здалека відрізняються від дітей українських: по-перше, зовнішністю, далеко не схожою на слов’янську, і демократичним стилем одягу; а по-друге — тим, що вони вільно володіють двома-трьома мовами (англійською, французькою, хтось знає іспанську, хтось — арабську).
Як розповіла завуч коледжу Марина Мистишина, діти тут вчитимуться до 15— 16 років, і звісно, вже тепер постає питання продовження освіти. Тому викладачі й батьки, які тісно співпрацюють з коледжем, думають про майбутню освіту своїх чад: у їхніх планах — відкриття на базі коледжу ліцею. Їх повністю підтримав посол Франції в Україні пан Жан-Поль Везіан.
— Перебування французького навчального закладу в стінах української школи є дуже важливим моментом, і, якщо постане таке питання, ми підтримаємо створення в Києві французького навчального закладу європейського типу — підтримаємо ініціативу так само, як цього разу, — сказав пан посол. — Адже офіційне визнання Міністерства національної освіти Франції означає, що даний заклад є повноцінною ланкою французької системи освіти і працює з дотриманням її принципів та програм. Він гарантує французьким сім’ям, що вже живуть тут або планують прибути на постійне місце проживання, доступ до якісного навчання.
Представники Франції дуже вдячні всім, хто долучився до створення коледжу і, звісно, ніхто не збирається розслаблятися: на черзі відкриття 2-го класу. Зрештою, наразі тут ще багато незакінченої роботи: все ще триває ремонт, потрібно замінити старі меблі на нові. Як стверджує Філіп Єду, вони й надалі розраховують на фінансову підтримку французьких підприємців (яка частково вже надійшла), конструктивний діалог iз місцевою владою та розуміння посольства Франції в Україні.