У лісі скульптур

У галереї DAVINCHI відкрилася виставка 30 українських художників. Поруч із творами відомих метрів (Євгена Прокопова, Олександра Рідного, Олексія Владімірова, Володимира Іванова, Олександра Сухолита, Олександра Дяченка) демонструються роботи нового покоління скульпторів.
Як розповів «Дню» куратор галереї Олексій Титаренко, хотілося привернути увагу глядачів до естетичного й духовного наповнення екстер’єру наших міст, які просто задихаються від великої кількості поганих пам’ятників. Адже саме скульптура, на відміну від інших форм образотворчого мистецтва, несе в собі соціальне начало, створюючи «обличчя» будь-якого міста, робить його неповторним, таким, що запам’ятовується.
Виставка показала, що зараз в Україні багато молодих і талановитих художників, здатних втілити ідею в оригінальній скульптурній формі, вдихнути в неї життя, цікаво виразити в різних жанрах, матеріалах і техніці.
Особливе місце в експозиції займають роботи Володимира Іванова — фундатора легендарної міжнародної групи скульпторів «Електрогефест». Виконані методом електрозварювання, вони захоплюють глядачів своєю легкістю й ажурністю. Незвичним виявилося поєднання важкої, на перший погляд, техніки виконання, з античними сюжетами та фантазійною тематикою. Майстер не стилізує і не повторює грецьку чи римську античність, а створює власну. Можливо, тому виникає враження, наче тіла древніх міфічних персонажів, набувши нових форм, увійшли в наш урбанізований світ.
Однією з «родзинок» виставки стали міні-офорти Олексія Федоренка. За словами художника, своїми небаченими персонажами він «заселив» ще ненаписані казки. Дивні люди, химерні звірі — незліченні породження так званої другої природи, яка створюється людиною, її працею та натхненням, додали таємничості всьому «Скульптурному лісу».