Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Могилянки – новий президент

Мета новообраного Андрія Мелешевича — бути серед 500 найкращих університетів світу
19 листопада, 12:17
АНДРІЙ МЕЛЕШЕВИЧ / ФОТО FACEBOOK.COM/NAUKMA

Після того як Сергій Квіт очолив Міністерство освіти і науки, один із провідних флагманів гуманітарної освіти в Україні — Національний університет «Києво-Могилянська академія» залишався без президента, мав лише виконувача обов’язків. Тож викладачі й студенти з нетерпінням чекали нових виборів, які відбулися минулого понеділка. Претендентів було троє — декан правничого факультету Андрій Мелешевич, завідувач кафедри української мови Орися Демська і завідувач кафедри політології Олександр Дем’янчук. Майже 66% голосів викладацький склад віддав Андрієві Мелешевичу. Нинішній президент є одним із творців закону про вищу освіту, до 2005 року викладав у Сиракузах, а потім очолив правничий факультет НаУКМА.

Перед новим президентом тепер постало декілька завдань — виправдати довіру колективу, який надав йому потужну підтримку на виборах, та примножувати здобутки академії як проєвропейського вишу країни. У викладацькому колі вірять, що все вдасться. Доцент НаУКМА Михайло Винницький розповів, що свого часу Андрій Мелешевич очолив дещо проблематичний правничий факультет. Тепер його випускники вважаються одними з кращих і користуються попитом на ринку праці. За цей період Мелешевич також навів лад усередині факультету і поліпшив взаємодію між викладачами.

— Сподіваємось, цю злагоджену систему він зможе перенести на всю академію. У студентів та викладачів щодо нового президента є досить великі очікування. У післяреволюційний період у Могилянці ми мали виконувача обов’язків президента, а тепер у нас — легітимно обраний керівник, який може своїм авторитетом щось змінити на краще, бо доволі довго академія буде в перехідному стані. Є надія, що деякі «тріщини», які проявились за останні місяці, можна буде «залатати». Крім того, зараз висуваються нові управлінські вимоги у зв’язку із законом про вищу освіту, що передбачають доволі велику автономію та відповідальність керівника. Ми разом з ним співпрацювали у робочій групі щодо написання закону, тому він знає всі його деталі та нюанси. Отже, такий крок є досить позитивним щодо розвитку Могилянки, — вважає Михайло Винницький.

У своїй програмі Андрій Мелешевич окреслив основні напрями розвитку: Могилянка має й надалі підтверджувати свій статус дослідницького вишу, працювати в режимі, коли науковий та освітній процес є нерозривними; залишатись інноватором у вищій освіті, підсилювати позитивну репутацію і, чи не найважливіше — увійти до 500 найкращих університетів світу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати