У намірі приватизувати «Укртелеком» Президента не підтримали навіть союзники
«Досьє», яким ефір УТ – 1 — тобто Банкова, так довго лякали Олександра Ткаченка, вийшло на екрани, але не викликало в парламентських кулуарах ніякого пожвавлення. «Кволо», — така розчарована оцінка звучала від противників спікера. «Добре, що вони нарешті показали, що в них нічого немає, — говорили прихильники, — це як слону дробина...»
А сам спікер, — схоже, трохи підбадьорився, бо ганяв у мікрофон по залу максимально наближену до Президента особу — Віктора Пінчука: йдіть, мовляв, на місце й голосуйте, місяцями не з'являєтеся в залі — ні ви, ні Деркач, ні Волков. Поминав спікер «уколами» й «Досьє», на яке «гроші потрібні», й фонд «Соціальний захист» — «звідки гроші беруться»?
У такій невимушеній обстановці парламент у черговий раз «завалив» приватизацію «Укртелекому», 235 голосами відхиливши указ Президента. Цікаво, що президентський законопроект під указ не підтримали й дуже прокучмівські парламентарії — «Трудова Україна», приміром. Тому кореспондент «Дня» зі здивуванням поцікавилася в Михайла СИРОТИ:
— Ви майже сімейна президентська група, а голосуєте проти Кучми. А він уже народу з помпою розповів, як поділить шкуру неубитого ведмедя — відсотки від приватизації «Укртелекому» на соціальні борги. Що, не збiглися інтереси?
— Наші інтереси стосуються насамперед інтересів трудової людини, як би смішно для вас це не звучало (не для нас, а для вас. — Ред. ). Так ось, на нашу думку, приватизація такого гіганта на сьогоднішній день не дасть позитивного ефекту ні для бюджету, ні для економіки країни. У Президента своя точка зору, у нас — своя.
— Іншими словами, у Пінчука з молодшим Деркачем інша точка зору, ніж у Леоніда Кучми?
— Оскільки Пінчук і Деркач не брали участі в засіданні групи, на якій обговорювалася наша позиція з цього питання, мені їхня точка зору на приватизацію «Укртелекому» невідома.
Із запитанням, що відбувається, кореспондент «Дня» звернулася до представника Президента в парламенті Романа Безсмертного. Він відповів:
— Як на мене, то з приватизації «Укртелекому» на соціальні потреби я не дав би й гривні. А всі ці гроші вклав би в розвиток і реконструкцію «Укртелекому». Бо ми з такою політикою й ставленням парламенту до приватизації дійдемо до ситуації, коли в газетах буде заголовок: «Бобик здох, бо його не нагодували». Якщо в бюджеті уряд не закладе кошти на реконструкцію «Укртелекому», найближчим часом ми матимемо колосальну проблему для діяльності зв'язку в Україні.
— Останнім часом дуже помітна особлива, але зважена позиція представника Президента в парламенті, й абсолютно метушлива позиція самого Президента. Наприклад: Кучма стверджує, що парламент — болото, а ви наполягаєте, що з парламентом можна й треба працювати — розумно, вміло, настирливо й постійно. Тепер чергова новина з «Укртелекомом». Президент уже народу пояснив, як він серед нього гроші від приватизації поділить, а ви знову не згодні, що ці гроші треба роздавати й проїдати. Що це означає?
— Це означає, що Президент ставить завдання, а Безсмертний у цьому випадку не справляється з тим завданням, що ставить Президент.
— А як Безсмертний може виконати це завдання, приміром, з «Укртелекому», якщо «Трудова Україна» Деркача — Пінчука голосує проти? Це вже виходить хто в ліс, а хто по дрова.
— Я не знаю, хто там голосував проти. Але я можу припустити, що частина депутатів аргументує свою позицію проти приватизації саме ходом передвиборної кампанії. Замість підтримки президентського указу ВР ухвалила постанову про створення депутатської слідчої комісії для вивчення ситуації й перевірки діяльності в галузі зв'язку. Артур Білоус вважає, що парламент має намір визначити міру корупції в галузі. А загалом: «Боротьба за прибутковий сектор економіки триває».