Перейти до основного вмісту

У столиці дешевше?

Кияни віддаватимуть за житло кожну п’яту гривню
22 листопада, 00:00
МАЛЮНОК IГОРЯ ЛУК’ЯНЧЕНКА

Тарифи на житлово-комунальні послуги підвищаться менш як за два тижні. А от оформити субсидію на них малозабезпечені сім’ї зможуть і в січні, а пенсіонери та інваліди з нового року матимуть додаткові виплати від місцевої влади. Принаймні, так запевнила вчора журналістів заступник голови Київської міської державної адміністрації з соціальних питань Ірена Кульчицька.

За словами І.Кульчицької, зараз київський бюджет витрачає на житлово-комунальне господарство по п’ять мільйонів гривень щодня, тоді як у більш холодну погоду ці щоденні витрати сягають 7,5 млн. гривень. «Багаті недоплачують, а кияни втрачають гроші, яких потребують інші сфери життя міста, — сказала заступник міського голови. — Ті, хто зараз отримує субсидії — люди, які справді потребують допомоги, але й їм ці гроші зараз недоплачуються». На сьогоднішній день Київ субсидує оплату житла більш як 9 тисячам київських сімей, і на це з міського бюджету витрачається щороку близько 18 мільйонів гривень. Після нововведень із квартплатою на субсидії претендуватимуть, за підрахунками КМДА, понад 200 тисяч родин. Таким чином, уже з 1 грудня на виплату цих компенсацій ітиме більш як 350 млн. гривень. 200 тисяч — це тільки ті родини, про котрі є інформація в міськраді. Після підрахування прибутків і витрат прогнозується збільшення кількості родин, які мають право на субсидію, до 250—300 тисяч.

Чи справді від цього бідні виграють? Реально сплачувати менше (отримувати більшу субсидію) вдасться тільки тим, у кого й зараз витрати на житло становлять більш як п’яту частину прибутку. «Зате понад 20% від зарплати не сплачуватиме ніхто, — запевняє пані Ірена. — Якщо дохід сім’ї буде меншим за тисячу гривень, то для них квартплата підніметься тільки в півтора разу». Пані Кульчицька озвучила такі підрахунки: якщо родина з трьох осіб живе в двокімнатній квартирі, квартплата для неї складе понад 380 гривень. Якщо, наприклад, чоловік заробляє 1200 гривень, а дружина тільки півтисячі, то квартплата становитиме понад 20 % їхнього прибутку, отже, держава відшкодовуватиме близько сорока гривень щомісяця, а фактично тарифи для такої родини підвищаться не в 3,5 разу, а просто втричі...

Окрім підвищення квартплати, у КМДА обіцяють створити оптимальні умови для більш швидкого оформлення субсидій. Для цього вже зараз у відповідні відділи соціальних служб набирають більше працівників, які займатимуться оформленням документів. Збільшиться й кількість пунктів прийому документів. Пересічним киянам для оформлення виплат треба подати довідку про доходи родини за півроку, довідку про квартплату, і прямо на місці написати заяву та заповнити декларацію про доходи. Загалом ця процедура має тривати не більше місяця, запевняють у КМДА. Для тих, хто потребує інформаційної допомоги з цього приводу, вже зараз працює «гаряча лінія» за номером 051. До того ж Ірена Кульчицька пообіцяла, що навіть оформлені на початку січня документи на субсидію можна буде використати для оплати житла за грудень. Що ж стосується пенсіонерів, інвалідів, ветеранів та інших найуразливіших до цінової політики категорій громадян, то з 1 січня для них будуть введені додаткові субсидії від міської влади, завдяки яким витрати цих людей на оплату житла становитимуть 10—15% від загального прибутку родини.

«Підвищення тарифів зумовлене виключно зовнішніми факторами, — сказала І. Кульчицька. — У Києві зараз відбувся різкий стрибок, а насправді в регіонах за житло платять ще більше, просто ціни там піднімалися поступово. Для прикладу: після підвищення тарифів кияни платитимуть за холодну воду більш як чотири гривні, а мешканці Ужгорода — майже тринадцять». Мешканцям столиці, напевно, не варто радіти, що решта українців сплачує за послуги жеків ще більше: очевидно, що підвищення тарифів навряд чи дозволить забезпечити місто нормальною гарячою водою протягом доби та якісним опаленням без поривів труб. Особливо якщо згадати, що про покращення якості обслуговування у своїх заявах щодо квартплати чиновники ще жодного разу не згадували.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати