Перейти до основного вмісту

У Житомирі відкрили притулок

21 вересня, 00:00
ЗАГАЛОМ ДІТЕЙ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ СУСПІЛЬНОГО ЗАХИСТУ, — А ЦЕ Й СИРОТИ, Й ПОЗБАВЛЕНІ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ І ТІ, ХТО ДОБРОВІЛЬНО ЗАЛИШАЄ ДОМІВКУ АБО ІНТЕРНАТ, — НА ЖИТОМИРЩИНІ БЛИЗЬКО 10 ТИСЯЧ. НАЙКРАЩЕ ДЛЯ ТИХ, ХТО ВТРАТИВ СІМ’Ю, — ЗНАЙТИ НОВУ РОДИНУ / ФОТО БОГДАНА ЯЦИШИНА

Напередодні нового року за єврейським календарем, що відзначається в ці дні, у селі Зарічани під Житомиром пройшла презентація першого блоку дитячого будинку для безпритульних єврейських дітей та дітей з неблагополучних єврейських родин. Блок облаштований за рахунок спонсорських грошей різних ізраїльських благодійних організацій, зокрема, фонду «Ор Авнер», на базі й території колишнього профспілкового будинку відпочинку імені Цюрупи на березі річки Тетерів.

Передбачається, що весь комплекс буде складатися із трьох таких блоків по два жилих модуля з усіма комунальними зручностями в кожному. В модулі є кухня, хол і чотири спальних приміщення з трьома ліжками в кожному, повний набір необхідних меблів, а також комп’ютери, телевізор, відеомагнітофон тощо. Зі слів директора цього проекту й одночасно помічника головного рабина Житомира й Північної та Західної України Сергія Курочкіна, тут буде реалізовуватися програма, яка за основними підходами схожа з принципами влаштування дитячих будинків сімейного типу. Весь комплекс розрахований на забезпечення нормальних умов життя й виховання 72 дітей. Курочкін об’їхав дитбудинки та інтернати 10 областей півночі й заходу нашої країни, зібрав дані про єврейських дітей, що стали сиротами, залишилися без батьківської опіки або батьки яких позбавлені батьківських прав. Він вважає, що місткість комплексу достатня. На проект спонсорами виділено понад $100 тисяч. Якщо нова справа піде добре, то через рік-два подібний дитбудинок може з’явитися на сході України.

Паралельно із презентацією єврейськими організаціями була проведена конференція з приводу дитячої безпритульності й допомоги дітям, які опинилися в складних життєвих умовах. Начальник обласної служби в справах неповнолітніх Олена Савельєва розповіла «Дню», що загалом дітей, які потребують суспільного захисту, — це й сироти, і позбавлені батьківського піклування і ті, хто самовільно залишає свою домівку або інтернат, — на Житомирщині близько 10 тисяч. Та в Житомирському обласному будинку для дітей, що опинилися на вулиці або жили в неблагополучних сім’ях, за перше півріччя цього року знайшла притулок 161 дитина. «Найкраще, — говорить Савельєва, — для тих з них, хто втратив сім’ю, знайти іншу родину». І тут вона констатує певний прогрес — до чотирьох дитячих будинків сімейного типу, які були в області на початок року, додалося ще п’ять, і всього в них зараз 49 дітей. Існує також 12 прийомних сімей, в яких знайшли домашній прихисток 15 дітей. Нині в Житомирі за допомогою австрійського благодійного фонду «Конкордія», який виділив значні кошти, створюється дитяче містечко на 80 місць. А ось вітчизняні спонсори, за словами Савельєвої, допомоги для захисту дітей у розмірах, які були б відповідні потребам, поки не надають. Здебільшого вони обмежуються подарунками до Нового року, Дня захисту дітей, нового учбового року. На її думку, масштабна благодійність на користь знедолених дітлахів ще не стала внутрішньою потребою більшості наших бізнесменів. Єврейські благодійники, більшість з яких пов’язана з релігійними організаціями, піклуються насамперед про єврейських дітей і про їхнє виховання у відповідному релігійному дусі. Отже, головна надія на Житомирщині покладається на таких спонсорів, як згадані австрійці, а ще на державу — з держбюджету отримано субвенцію (два мільйона гривень) на завершення будівництва Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, постраждалих від радіації північних районів області, і 200 тисяч гривень на облаштування згаданого обласного притулку для дітей, що перебувають у кризовому стані.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати