Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Учасників мітингу на честь Дня Незалежності викликали на допит

Левко ЛУК’ЯНЕНКО: Там нема за що й нема кого карати
30 серпня, 00:00
ОПОЗИЦІЙНІ ПОЛІТИКИ, ЯКІ БРАЛИ УЧАСТЬ У МІТИНГУ З НАГОДИ ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, МОЖУТЬ СТАТИ ФІГУРАНТАМИ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Події 24 серпня дістали своє продовження — хода Володимирською вулицею стала причиною для виклику на допит в міліцію Олександра Турчинова, В’ячеслава Кириленка та інших депутатів, пише «Коммерсант-Украина». Начальник ЦГЗ ГУ МВС у Києві Володимир Поліщук підтвердив інформацію про допит Турчинова. «Його буде викликано на допит наразі як свідка і як одного з організаторів цього заходу. Він віддавав накази мітингувальникам шикуватися в колони і йти на Банкову, порушуючи ухвалу суду, — заявив він, — І якщо порушники чекають, що в міліції з ними говоритимуть ніжно й ласкаво, вони помиляються. Це процесуальні дії, хай будуть готові до неприємних запитань», — додав Поліщук.

Він також упевнений, що намір депутатів у свою чергу подати до суду на міліцію, «переходить усі межі».

«Такої толерантної міліції, як в Україні, немає в жодній країні світу. Її б’ють, у неї кидають пляшки, димові шашки, з міліціянтів зривають каски, потім ще й вимагають порушити проти них кримінальні справи! Хай депутати подивляться відеосюжети з Іспанії, Англії та інших європейських країн і порівнюють дії працівників міліції за ступенем гуманності — там поліція діє набагато жорсткіше», — зазначив він.

Втім, повістку отримали не лише депутати. За участь у святкуванні 20-ї річниці Незалежності викликають і Героя України Левка Лук’яненка. Найцікавішим є те, що Левко Григорович навіть не залишився до кінця мітингу: 24 серпня у нього день народження, і він пішов святкувати додому. А бійку на Володимирській побачив лише по телевізору.

Як зрозуміти логіку правоохоронців? Навіть сам Левко Лук’яненко не може пояснити, що від нього хочуть почути в нашій «толерантній» міліції.

— Я гадаю, що вони просто констатуватимуть факти об’єктивної дійсності, —припустив він у розмові з «Днем». — Складуть протокол, дадуть мені почитати й розписатися. Потім слідчий покладе його до теки. Бо порушено кримінальну справу, їй надали номер, заведено теку, і до неї слідчий має складати папери. А врешті-решт усе закінчиться нічим. Там нема за що й нема кого карати.

Нагадаємо, 24 серпня в центрі Києва, попри судову заборону, опозиція провела мітинги на честь Дня Незалежності. Турчинов закликав кілька тисяч осіб проїхати на вулицю Банкову, щоб передати резолюцію Комітету опору диктатурі Президенту Вікторові Януковичу.

Реалізація цього заклику привела до сутичок мітингувальників із міліцейськими кордонами. Під час бійки постраждали шість працівників міліції. Слідчий відділ Головного управління МВС України порушив кримінальну справу через інцидент між представниками опозиційних політичних сил і правоохоронцями. Справу порушено за фактом хуліганства.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати