Перейти до основного вмісту

Учитель-бізнесмен

«Підключити» школи до інтернету допоможе приватна ініціатива
29 січня, 00:00

Схоже, що для української глибинки найближчим часом відкриються нові можливості для підключення до інтернету. Завершився підготовчий етап проекту «Розвиток доступу до сучасних інформаційно-комунікаційних технологій населення України на основі партнерства між школами та комп’ютерними клубами». Вчора в iрпінській школі №3 відбулася демонстрація однієї з двох пропонованих проектом моделей. Суть даної моделі в тім, що школа надала приміщення для інтернет-клубу і завдяки такій угоді отримала можливість безкоштовно користуватися в навчальний час інтернетом і сучаснішою технікою, а також розраховувати на її своєчасну модернізацію. Відомо, що на подібну розкіш школам кошти надають рідко. А підприємців приваблює відсутність орендної плати та можливість для розширення бізнесу (створення філіалів), адже після уроків вхід до клубу — платний для всіх відвідувачів. Таке нововведення в ірпінській школі апробують протягом кількох років. Друга модель передбачає платне користування наявними в школі комп’ютерами в позаурочний час. Перший крок до реалізації такої моделі — оформлення ентузіаста-комп’ютерника (швидше за все — шкільного вчителя інформатики) як приватного підприємця. Перетворення вчителя на бізнесмена — нове для нашої країни явище. Зважаючи на те, що викладачі мало знайомі з процедурою оформлення необхідних для підприємництва документів, із самим процесом ведення бізнесу, з можливістю отримання певних пільг для початківців, Асоціація комп’ютерних клубів України пропонує консультативну допомогу. До речі, угоду про створення комп’ютерних клубів у школах України в грудні підписали Міністерство освіти, Асоціація комп’ютерних клубів, Укртелеком та ПРООН в Україні. Директор Департаменту середньої та дошкільної освіти МОН України Павло Полянський сказав «Дню», що міністерство аж ніяк не примушує директорів шкіл до цієї акції, а лише дозволяє її, оскільки вона може сприяти покращанню технічної бази шкіл.

У рамках проекту фінансуватимуть проведення інтернету до віддалених населених пунктів, які не мають якісного доступу до мережі. Зі слів експерта ПРООН з розвитку доступу до інформаційно-комунікаційних технологій Олександра Радіонова, на сьогодні в рамках проекту вже триває підключення семи нових ліній.

Прагнення розвивати послуги із масового доступу населення до Iнтернету в Україні не випадкові. Адже, згідно з матеріалами дослідження «Електронна готовність України», тільки близько 27% сільського населення України лише дещо чули про інтернет. А безпосередніми користувачами Світової мережі в 30 випадках зі ста є кияни, а решта — жителі інших семи найбільших міст України. А фахівці стверджують, що сьогодні купівля комп’ютера сільському жителю часто не тільки не по кишені, а й не зазначається серед його першочергових потреб. Саме тому і стає таким актуальним створення деяких публічних центрів, що забезпечують вихід в Iнтернет віддалених від центра районів. Поки що вибір для розширення мережі інтернет-клубів ліг на школи, оскільки здавна в селі школу звикли сприймати як джерело знань, а школярі і вчителі — це найімовірніші клієнти. У майбутньому планують створювати такі центри для масового виходу в Iнтернет ще й при бібліотеках, клубах, райадміністраціях.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати