Учительську «Нобелівку» отримав Артур Пройдаков
Премія Global Teacher Prize Ukraine відзначила найкращих педагогів країни
«Хто тут найкрасивіший та найбільш святково одягнений, той – один із топ-десятки премії Global Teacher Prize Ukraine», - так орієнтували журналістів організатори події, аби знали, у кого записувати інтерв’ю. І справді учителі напередодні свого професійного свята сяяли як зірки з Голівуду. І не тому, що для них знову громадська спілка «Освіторія» разом із партнерами влаштували дійство із фотосесіями, концертом, урочистою ходою по червоній доріжці, а тому, що справді горять і живуть своєю роботою і своїми учнями. А своїм досвідом та креативом готові ділитися з колегами по всій Україні.
Отже, сьогодні країна відзначає День учителя, а напередодні, 2 жовтня, «Освіторія» провела ювілейну – вже п’яту – церемонію нагородження найкращого учителя України. Цього року це – учитель української мови та літератури з Києва Артур Пройдаков. Він отримав 300 тисяч гривень, поїздку на найбільшу освітню подію Global Education and Skills Forum, а також матиме шанс втілити в життя свої освітні проєкти, власне, за які його й обрало журі переможцем. До речі, цього року на премію подалося понад три тисячі учителів. Загалом за п’ять років існування цієї нагороди до неї долучилося 13 тисяч педагогів. У кожного – свій підхід до навчання, своє бачення змін та реформ в освітній системі. І це справді надихає, що наших дітей є кому вчити натхненно та з розумом.
«Ми створили величезну спільноту освітян-однодумців. Вчителів Global Teacher Prize Ukraine вже майже 13 тисяч! Лише той учитель, якого поважає суспільство, який має гідні умови праці та право голосу, зможе виховати успішну націю. Саме тому Вчитель — найголовніша точка докладання зусиль, яка надасть Україні найбільшого зросту!» — зазначила засновниця премії, голова громадської спілки «Освіторія» Зоя Ливтин.
Артур Пройдаков уже знає, на що витратить свій грошовий приз. Як розповів він в інтерв’ю «Освіторії», давно мріє реалізувати глобальний проєкт — побудувати культурний міст між людьми із Заходу та Сходу України за допомогою міжобласних подорожей. «Я народився на Луганщині і 24 роки свого життя провів у місті Стаханові, яке зараз є тимчасово окупованою територією, - розповідав учитель після нагородження. – Дуже багато моїх однокласників і колег не виїжджали за межі регіону. Зацикленість моїх однолітків на житті в одному регіоні стало одним із тих факторів, який призвів до розгортання війни в 2014 році. Для того щоб мешканці Донецької та Луганської областей не почувалися замкненими в межах одного територіального простору, мають виїжджати за межі області — бачити Україну, якою вона є, всі її відтінки. Особливо це стосується дітей. Завдяки стиранню бар’єрів між українцями буде легше протидіяти пропаганді Кремля».
Детальніше про погляди та життєву позицію кожного з топ-десятки премії Global Teacher Prize Ukraine, про найбільші, на їхню думку, виклики та досягнення освіти за 30 років незалежності країни, «День» розповість невдовзі.
Author
Інна ЛиховидРубрика
День України