Перейти до основного вмісту

Украдена надія на життя

В Охматдиті виявлено розкрадання ліків на 8 мільйонів гривень
29 березня, 19:49
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Про фінансові махінації з лікарськими препаратами в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» нещодавно заявили правоохоронні органи. Керівник місцевої прокуратури №1 0 Роман Гавриш розповів ЗМІ деталі кримінального розслідування, відкритого щодо завідувача аптечного складу лікарні та шести старших медсестер різних відділень: «Нестача була виявлена у шести відділеннях, найбільше у відділенні інтенсивної хіміотерапії. Обсяг ліків, які передавались старшим медсестрам цих відділень, та їх використання не були підтверджені в історіях хвороб дітей. Не вівся взагалі облік ні використання цих ліків, ні їх отримання. І, відповідно, ці ліки привласнювались, медсестри розпоряджалися ними на власний розсуд».

Фінансова схема, що діяла упродовж 2012—2015 років, завдала збитків на 8 мільйонів гривень. Ішлося про ліки, котрі лікарня самостійно закуповувала для потреб онкохворих дітей. Недоброчесні працівники перепродували їх батькам хворих, а мали б видавати безкоштовно. І це при тому, що необхідних препаратів дуже часто бракує. Директор Охматдиту Ірина САДОВ’ЯК у коментарях ЗМІ запевнила, що з 2015 року в закладі діє інша форма обігу ліків, коли подібні схеми не пройдуть.

На жаль, це не єдині зловживання у лікуванні онкохворих. Центр протидії корупції нещодавно опублікував дані, як у Національному інституті раку закупили послуги та комп’ютери в обхід «Прозорро» у пов’язаних між собою компаній на понад десять мільйонів гривень. «Те, що відбувається в Охматдиті, — це виключно кримінальна відповідальність, як тільки посадять хоча б одну медсестру чи хоча б одного лікаря, іншим не закортить, — додала член правління Центру протидії корупції Олександра УСТІНОВА. — Якщо говорити про Національний інститут раку, коли вони спеціально роблять закупівлі, щоб купити у своїх і за скільки хочуть, то тут треба врегулювати законодавство у питанні допорогових закупівель. Бо єдине, що ми можемо зробити, це поскаржитися в Державну аудиторську службу, це там, де нещодавно НАБУ арештувало керівницю із золотим  злитком, і попросити, щоб вони перевірили, чи можна було закупівлі робити без системи «Прозорро». Але треба чекати півроку чи рік на висновки. Щодо закупівлі ліків, у нас є реєстр оптово-відпускних цін, у якому ліки реєструються відразу за завищеною ціною. Треба розробити державний механізм, який контролюватиме цю процедуру».

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати