Українську книжку – школам сходу
Письменники й волонтери започаткували нову акцію зі збору літератури. Одними з перших на Луганщину вирушать видання з Бібліотеки «Дня»![](/sites/default/files/main/articles/11082015/2knigi.jpg)
За півмісяця в Україні розпочнеться новий навчальний рік. Розпочнеться, зокрема, й на Луганщині. Однак, щоб діти вчасно сіли за парти, потрібно зробити ще дуже багато. Приміщення шкіл потребує ремонту. Часом не вистачає власне парт, дошок, канцелярського приладдя. Однак одне з найбільш проблемних питань — шкільні бібліотеки. Тут відчувається гостра нестача сучасної й передусім україномовної літератури. З проханням про допомогу один з засновників об’єднання «Народний тил», а нині керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука звернувся до волонтерів. І вони відгукнулись. В ролі організаторів акції виступили «Народний тил» і «Самооборона Майдану Тернопільщини». Всі охочі зможуть знайти пункти збору книжок на вул. Жилянській, 68 у Києві й на Грушевського, 1 у Тернополі. Також літературу можна надсилати поштою.
«Ми звернулися до видавців, письменників, — розповідає один з організаторів, етнограф і письменниця Лілія Мусіхіна. — Книжки вже принесли письменниці Ніна Фіалко, Ольга Деркачова. Свою допомогу запропонував музикант і художник Юрко Журавель. За кілька днів вдалося зібрати не один ящик».
«День» також приєднався до акції. До слова, участь видання в подібних ініціативах вже стала доброю традицією. Вчора ми передали волонтерам книжки з Бібліотеки «Дня»: «Україна Incognita», «Україна Incognita. ТОП-25», «Сила м’якого знака», книжки з серій «Підривна література» та «Бронебійна публіцистика», а також останні випуски глянцевого додатку «Маршрут №1».
«Нині в бібліотеках сходу бракує українських видань про історію, культуру, навіть підручників, — розповідає Лілія Мусіхіна. — В нагоді стане будь-яка література українською мовою — як вітчизняних авторів, так і перекладна. Вдячна «Дню» за те, що ви приєднались до нашої ініціативи. Переконана, якщо інформаційний духовний простір там не заповнимо ми, це зробить хтось інший. Щоб ця війна не повторилася у наступному поколінні, дітям, які живуть сьогодні на Луганщині, потрібно показати, що ми — такі самі люди як вони й керуємося тими ж загальнолюдськими цінностями. Сподіваюсь, література, яку нам вдасться зібрати, сприятиме вихованню справжніх патріотів. На сході нині є великий запит на вітчизняну музику, книжки. Водночас інформаційна й просвітницька робота потрібна не лише на Донбасі, а й в глибокому тилу. Адже іноді складається враження, що наші громадяни живуть в зовсім різних світах. Україна — не лише територія, це — кров, яка тече в наших жилах, культура, світогляд. Боротися на цих фронтах — також дуже важливо».