Український школяр знає, як зупинити глобальне потепління
14-річний дніпропетровець Данило Кузнєцов увійшов до числа фіналістів Міжнародного конкурсу Google Science Fair
Він став єдиним представником України, чия робота була відзначена журі. Юний розробник запропонував ідею, яка може вирішити проблему глобального потепління. Як повідомили в департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, до списку фаворитів інтелектуального змагання від Google Данило Кузнєцов потрапив разом із юними геніями з 21 країни світу. Всім розробникам оригінальних ідей від 13 до 18 років. За умовами конкурсу його учасникам необхідно було представити роботи в різних галузях науки — від біології до комп’ютерних досліджень і антропології.
Випускник Дніпропетровської вечірньої школи №8 Данило Кузнєцов представив на конкурсі авторський проект під назвою «Використання властивостей точки Лагранжа для дії на клімат Землі». В основі ідеї — використання так званої точки Лагранжа L1 — місця в космосі, де зрівнюються сили тяжіння Землі та Сонця. Спочатку Данило пропонував встановити в цій точці спеціальний екран діаметром у 150 кілометрів, але потім запропонував інше рішення, що ґрунтується на результатах експерименту. «Подрібнивши астероїд діаметром 300 метрів на частки розміром в один міліметр, можна отримати той же екрануючий ефект, що і від екрану діаметром 150 кілометрів. Хмара пилу втримуватиметься магнітним полем. Таке поєднання електричного та магнітного полів дозволить установити в районі точки Лагранжа стійку динамічну хмару пилу, яка захищатиме Землю від глобального потепління», — стверджує Данило Кузнєцов.
Чи увійде молодий учений із Дніпропетровська в число двадцяти глобальних фіналістів конкурсу, з’ясується на початку серпня. У вересні конкурсне журі Google Science Fair остаточно визначить переможців. Серед головних призів конкурсу Google Science Fair — грошова винагорода у розмірі 50 тисяч доларів, гранти на модернізацію класних кімнат від Scientific American і Google, поїздка на Галапагоські острови у складі експедиції National Geographic, екскурсія в штаб-квартиру дизайнерів LEGO та на американський космодром Virgin Galactic.