Перейти до основного вмісту

«Укртелеком»: компромісна мобілізація

23 червня, 00:00

Відома постанова попереднього уряду про продаж державної частки в статутному фонді UMC, яка приймалася похапцем, додала ще більшої непевності ситуації навколо цього об’єкта приватизації. Незабаром мине вже два місяці, а головні питання – скільки акцій продавати і чи продавати їх взагалі – й досі залишаються відкритими.

Голова Фонду держмайна України Олександр Бондар трактує документ Кабміну так: 51% акцій UMC, що належать «Укртелекому», мають бути продані вже цього року. За його словами, ФДМУ погодився з рішенням уряду, щоб застрахуватися від можливого непродажу «Укртелекому» в 2001 році. Натомість планувалося отримати $200 млн. від продажу контрольного пакета акцій UMC. Однак О.Бондар схиляється до того, що із продажем UMC не варто поспішати, бо це може негативно позначитися на інвестиційній привабливості «Укртелекому».

Свою точку зору на цю проблему виклав «Дню» також голова правління ВАТ «Укртелеком» Станіслав Довгий: «Я завжди був проти продажу UMC, тому що національний оператор зв’язку не може бути без мобільного зв’язку. Але є деякі об’єктивні обставини, які потребують реального підходу. Ви знаєте, що UMC відчуває певні проблеми: сьогоднішні мережі не витримують тих навантажень, до яких веде розширення кількості абонентів – потрібні серйозні інвестиції в UMC, які вимірюються сотнями мільйонів доларів. Сьогодні «Укртелеком», маючи власні проблеми, не може інвестувати ці кошти. Крім того, є проблема наповнення бюджету від приватизації...

З огляду на це, «Укртелеком» пішов на компроміс, погодившись на продаж 25% UMC, але за трьох умов: блокуючий пакет акцій (26%) залишається за «Укртелекомом», 30% коштів від продажу акцій будуть скеровані на інвестиції, ліцензії для мобільного зв’язку третього покоління. Тоді у нас з’являється можливість для розвитку мобільного зв’язку і спільного бізнесу з UMC. А через деякий час, якщо прийде інвестор, можна повернутися до питання продажу UMC, тим більше що мова сьогодні йде про «Дойче Телеком», який і для «Укртелекому» є найбільш привабливим стратегічним інвестором. Зараз ми очікуємо реакції інших акціонерів UMC – датчан, голландців та німців (Teledanmark, KPN, Deutche Telecom — усі по 16,33% акцій. – Ред. ). Коли вони висловлять свою думку, ми будемо вести далі дискусію щодо продажу акцій UMC».

Визначальною в цій дискусії може стати позиція радника з продажу «Укртелекому». Можливо, вважає О.Бондар, рішення про продаж UMC треба було приймати після того, як визначився радник. Поки що його позиція не з’ясована, але, як дипломатично зауважив керівник західних експертів Стів Джонсон, рішення про продаж UMC окремо від «Укртелекому» «може бути таким, що в певній мірі не відповідає інтересам держави». Для відпрацювання своєї позиції консорціуму — колективному раднику — знадобиться ще кілька тижнів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати