Перейти до основного вмісту

«Університет має стати центром імпульсів для всього регіону»

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбулося засідання оновленої наглядової ради
28 квітня, 00:00

Ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки, доктор біологічних наук професор Ігор Коцан вважає, що його виш повинен максимально використовувати вигідне географічне розташування Луцька: на півдорозі між двома столицями — Києвом і Варшавою. Завдяки такому сусідству очолюваний ним заклад здобув партнерів у Польщі й Німеччині. І приємним фактом під час засідання наглядової ради стало повідомлення, що спільна ідея науковців і освітян двох країн про створення Українського-Польського (або Східноєвропейського) університету на базі Люблінського католицького і Волинського національного університетів вже скоро може стати реальністю. Попередній голова наглядової ради академік Микола Жулинський, котрий був причетний до закономірного і виправданого присвоєння закладу звання національного, зазначив, що під час недавньої зустрічі з приводу майбутньої реорганізації-співдружності польських та українських вишів, котра відбулася у Варшаві, підтримку створення спільного університету висловили міністри закордонних справ обох країн і голова Європарламенту. Це перевірений нашими західними сусідами досвід європейської інтеграції: у першу чергу повинні об’єднуватися інтелектуальні та духовні простори.

Крім того, не так давно Волинський національний університет отримав у свою власність восьмигектарну територію колишнього військового містечка у центрі Луцька: у його керівництва є наміри щодо спорудження тут найсучаснішого студентського містечка, в якому будуть створені всі можливості для достойного навчання на європейському рівні. Втіленню цього сміливого задуму в життя теж обіцяє сприяти наглядова рада. На Волині центром імпульсів для розвитку регіону має стати (і стає) місцевий університет. На думку багаторічного й активного члена університетської наглядової ради головного редактора всеукраїнської газети «День» Лариси Івшиної воля, уміння об’єднувати людей, креативність, які присутні у нинішнього керівництва ВНУ імені Лесі Українки, сприяють тому, що місцевий університет чи не вперше може стати законодавцем стилю у такому важливому питання. Інтелектуальне життя не обов’язково має зосереджуватися лише у столиці. І на багатьох волинських хуторах у свій час творилася велика українська історія...

— Врешті, пора відкинути традиційні підходи до творення спільного майбутнього, що сьогодні покладається на провладні кола, і спробувати самим вплинути на соціальні процеси в суспільстві. Тут змогли б себе сповна проявити як університетський актив, так і студентське самоврядування. І найперше, над чим варто було б їм продовжувати працювати, це над волинськими «фішками», однією з яких є екологія. Адже Волинь, на щастя, ще може претендувати на звання території екологічних стандартів життя, — запропонувала головний редактор «Дня».

З цікавістю університетська аудиторія сприйняла і подарунки від газети «День»: університетська книгозбірня отримала сучасні літературні бестселери — останні книги Ліни Костенко та щойно видану працю історика Ярослава Дашкевича «Учи неложними устами сказати правду».

У світлі сказаного головним редактором газети «День» повідомлення про те, що на робочому засіданні наглядової ради вирішено у вересні на базі ВНУ провести науково-практичну конференцію, стало оперативним свідченням, що тут розуміють і свої завдання, і свої можливості теж. Конференцію буде присвячено перспективам розвитку обласного центру Волині — Луцька. Це буде перша така конференція, проведена в Україні університетом, її метою стане вироблення чітких практичних рекомендацій щодо власного бачення реформування міста та його околиць. А тому її підтримають Волинська обласна держадміністрація та міська рада Луцька. А вже у травні має бути створено меценатський фонд, який очолить новообраний голова наглядової ради народний депутат України (і випускник цього ж вишу) Ігор Палиця. Крім того, що фонд сприятиме підготовці матеріалів конференції, вже нині озвучено і нові соціальні програми для студентів ВНУ, які він фінансуватиме. Ігор Палиця зазначив, що з нового навчального року на всіх 17-ти факультетах по п’ять студентів отримуватимуть стипендії меценатського фонду. По десять студентів з кожного факультету отримуватимуть безкоштовне харчування у студентській їдальні, адже є здібні молоді люди, та не надто багаті. Фонд планує завершити і капітальний ремонт у двох студентських гуртожитках, а в кожному з них — обладнати сучасні пральні кімнати та здійснити ремонт санітарних кімнат. Того ж дня голова наглядової ради університету Ігор Палиця мав зустріч і з луцьким міським головою Миколою Романюком, бо готовий профінансувати і деякі важливі для обласного центру Волині об’єкти. Він збирається ввести у дію фонтан біля драмтеатру, здійснити реконструкцію самого Театрального майдану, а також профінансувати повне освітлення Центрального парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.

Нині наш прикордонний регіон вже не уявляє себе без Волинського національного університету імені Лесі Українки, бо він, як зазначив під час зустрічі оновленого складу наглядової ради голова Міжнародної громадської організації «Волинське братство», президент Української іноземної юридичної колегії Данило Курдельчук, «вже має добрий фундамент й потенціал і спроможний до самостійної позитивної еволюції». Ректор ВНУ імені Лесі Українки професор Ігор Коцан відзначив, що членами наглядової ради стали люди, яких відзначають «праця, чесність і досягнення». Це крім уже згаданих, і Надзвичайний та Повноважний Посол України у США Олександр Моцик, заступник міністра економіки України Олександр Сухомлин, голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук, відомий на Волині меценат і бізнесмен Василь Токарський, ректор Національного педагогічного університету імені Драгоманова Віктор Андрущенко.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати