Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Уперше в Києві виступить Анна Нетребко

Що потрібно для того, щоб увійти до сотні найвпливовіших людей світу
02 грудня, 00:00
АННА НЕТРЕБКО / ФОТО ІЗ САЙТА OPERACHIC.TYPEPAD.COM

Цю співачку називають «зіркою нового покоління, яка з Попелюшки перетворилася на оперну принцесу». Був в її житті факт, коли в роки навчання в консерваторії Анна підробляла в Маріїнському театрі прибиральницею, а нині вона «бренд» успішної леді, яка рекламує коштовності (хоча Нетребко зізнається, що в повсякденному житті віддає перевагу біжутерії, а в шикарних прикрасах виступає лише на сцені. — А. А.).

Слід зауважити, що дорога до вершин світової опери була для Нетребко досить стрімкою. Спочатку її взнали завдяки гастролям Маріїнки на Заході й записам фірми «Філіпс», яка записувала всі слов’янські постановки театру. Саме цей репертуар, починаючи з Людмили в опері «Руслан і Людмила» Глинки і Марфи в «Царевій нареченій» Римського-Корсакова, входив у перші самостійні контракти Анни Нетребко в Опері Сан-Франциско. Починаючи з 1995-го співачка є солістом Маріїнського театру, а диригента Валерія Гергієва вважає своїм «хресним» у творчості. Широку популярність співачці принесли ролі Паміни в «Чарівній флейті» та Розіни в «Севільському цирульникові».

Останніми роками Нетребко стала найбільш упізнаваною оперною співачкою на Заході. А після її тріумфів в усіх найбільших театрах Європи і Америки та щасливого бойового хрещення Моцартовським репертуаром на Зальцбурзькому фестивалі західна медійна сфера поспішила проголосити народження оперної діви нового покоління. Критики називають Нетребко «співачкою, в якої є все: голос вражаючої чистоти, точності й обсягу, обширний динамічний і колористичний діапазон, уява, прозорливість і розум — у поєднанні зі сліпучою чарівливістю, через яку від неї абсолютно неможливо відірвати погляд, коли вона на сцені».

2007 року співачка ввійшла до списку ста найвпливовіших людей світу, опублікованого часописом Time, в листопаді того ж року музичне видання Musical America визнало Нетребко «музикантом року». Нині в зарубіжних ЗМІ багато пишуть про те, що співачка «кардинально змінює закони опери, змушуючи забути огрядних леді в броні вікінгів», і готують їй долю великої Каллас...

— Можу сказати, що характер у мене є, — сказала в одному з інтерв’ю Анна Нетребко. — Загалом, непоганий. Я людина незла і незаздрісна, ініціатором конфлікту ніколи не стану, навпаки, прагну бути з усіма в дружбі та злагоді. Театральні інтриги мене ніколи особливо не стосувалися, бо стараюся не помічати поганого, а, навпаки, виносити щось добре з будь-якої ситуації. У мене дуже часто чудовий настрій, я легко задовольняюся малим. Мої предки — цигани. Іноді енергії буває стільки, що просто не знаю, що з нею робити.

Учора з величезним успіхом оперна примадонна виступила в Одеській опері, а 5 грудня Києві Анна Нетребко вийде на сцену Палацу «Україна» зі своїм чоловіком, солістом Ла Скала Ервіном Шроттом (Уругвай). Його називають «оперним Марлоном Брандо», який має унікальний баритон. Це прізвисько господар прекрасного голосу отримав завдяки своїй привабливій зовнішності й харизмі: низький голос, чудово складена кремезна постать і пронизливий погляд уселяють трепет у серця жінок...

Під акомпанемент Симфонічного оркестру (диригент Клаудіо Ванделлі, Італія) зоряне подружжя виконає арії та дуети з оперної класики. Зокрема, з «Руслана та Людмили» Глинки, «Дон Жуана» Моцарта, «Любовного напою» Доніцетті, «Джанні Скіккі» Пуччіні, «Пергі і Бесс» Гершвіна та інших митців музичного мистецтва.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати