Перейти до основного вмісту

Ураган минув, наслідки ліквідуються

15 квітня, 00:00

Такого місцеві старожили не пам`ятають понад 30 років: розбурхана морська стихія "розбудила" зазвичай спокійне Азовське море, повідомляє кореспондент Людмила ЧИЧКАНЬОВА. І хоча саме море у найглибших місцях не більш як 10-12 метрів, хвилі, що піднялися від шквального вітру з п`ятниці на суботу, сягали 4 метрів.

Зруйновано практично всю берегову смугу. Більшість селищ, розташованих уздовж узбережжя, було затоплено. Рівень води на вулицях досягав 1,5-2 метри. Завдано значних матеріальних збитків багатьом базам відпочинку, дитячим оздоровницям. Найбільше потерпіли від стихії малі риболовні судна: їх, поламані, викинуті хвилями на берег, можна побачити на всьому Азовському узбережжі. На щастя, обійшлося без людських жертв.

На Луганщині ж тривають роботи з ліквідації наслідків урагану, який пронісся над областю минулої суботи, повідомляє кореспондент "Дня" Сергій ШТАНЬКО. Особливо складна обстановка виникла в системі енергопостачання регіону. За даними обласної комісії з техногенно-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в області через сильний вітер вийшло з ладу 680 трансформаторних підстанцій, було відключено від енергоджерел 71 об`єкт народного господарства. Найбільш постраждали від стихії місто Красний Луч, а також Краснодонський, Антрацитівський та Слов`яносербський райони. Станом на понеділок, як повідомляє прес-служба Луганської облдержадміністрації, частину пошкоджень було ліквідовано. Підраховуються збитки, яких завдала стихія.

Зате Львівська облдержадміністрація врешті підбила невеселий баланс жартів погоди 6-7 квітня, повідомляє кореспондент "Дня" Павло БУК. Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій констатувала, що протягом тієї страшної доби для забезпечення аварійно-відновлювальних робіт, розчистку доріг, територій міст і районів було використано 1 мільйон 927 тисяч гривень. Заступник начальника Львівського гідрометцентру Світлана Колодко повідомила, що останніми роками на Львівщині природні аномалії трапляються дедалі частіше.

За словами пані Колодко, ближче до 2000 року Львівщина увійшла у так званий "період підвищеної водності", коли частішають випадки повененебезпечних ситуацій. Відповідно, метеорологи не виключають можливості катастрофічних(!) повеней у найближчі 3-5 років. При цьому гідрометеорологи абсолютно відкидають вплив якихось там "надприродних явищ". Річ у тім, що подібні аномалії, особливо повенева небезпека, фіксується у Галичині з періодичністю 10-14 років. Наприклад, такі факти мали місце у 1927, 1941, 1955, 1969, 1980 і 1989 роках. За оцінками С.Колодко, на період 14-19 квітня регіон чекає чергове погіршення погоди - сніг, дощ і поривчастий вітер...

Одне з сіл Приазов'я після урагану

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати