Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Урок міністрові освіти

вирішили дати дніпропетровські школярі
18 листопада, 00:00

Коментуючи цю ініціативу на прес-конференції, юні рухівці, старшому з яких ледве виповнилося 15 років, спантеличили журналістів широтою мислення. Вони піддали критиці Міністерство освіти за те, що рішення про шкільну реформу приймалося його колегією «без обговорення з громадськістю». «Ми хочемо звернути на це увагу, — сказав голова організації, дев’ятикласник Артем Іванців, — і скоригувати шкільну реформу». На його думку, стара система освіти, що дала країні академіка Є.Патона і лікаря М.Амосова, була не гірша за європейську. Але якщо вже йдеться про перетворення, то треба створити свою систему — українську.

Дванадцятирічний термін навчання, вважають юні рухівці, призведе до ламання всієї шкільної програми. Треба створювати нові підручники в той час, коли у школах не можуть забезпечити і старими. Так за підрахунками Артема Іванціва, підручників історії України для 9 класу видано втричі менше необхідної кількості. Підручниками користуються в складчину ще й тому, що хрестоматія української літератури, наприклад, коштує 22 грн.! Загалом комплект підручників на рік обходиться в «одну батьківську зарплату», не кажучи про форму, шкільне приладдя, внески на ремонт, прибирання школи і навіть на подарунки вчителям. Потягнути цей фінансовий віз, стверджують «тінейджери», не всім сім’ям під силу. Крім того, у школах не зможуть забезпечити денний сон першокласникам, а випускники прямо зi шкільної лави ризикують потрапити не до вузу, а в армію.

Не менше нарікань, кажуть юні рухівці, викликає й потематична оцінка знань — учні втрачають стимул учитися, а деякі всі роботи просто списують. У зв’язку з цим школярі вважають, що «дядькам з міністерства» варто було б краще продумати шкільну реформу. Причетність «дорослих» рухівців чи будь-кого до своєї ініціативи юні рухівці категорично заперечують. За їхніми словами, зібрати під відозвою вдалося близько тисячі підписів, однак кількість бажаючих стрімко зростає.

Ще однією важливою проблемою малолітні патріоти вважають ігнорування державної мови в навчальних закладах Дніпропетровська. Навіть в українських школах частина предметів викладається начебто російською мовою. Для покращання ситуації «Юний Рух Дніпропетровщини» розробив проект закону про мови за зразком того, який діє в Литві. Зі своїми ідеями та пропозиціями Артем Іванців, користуючись безкоштовним проїздом на залізниці для дітей, уже не раз побував у Києві, де зустрічався з Лесем Танюком і Богданом Ступкою. На прийомі у міністра культури вони запросто обговорювали проблеми вітчизняного кіно, телебачення тощо. Не виключено, що наступного разу він нагряне до міністра освіти і науки Василя Кременя.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати