Уряд — не дядько, бо холод — не родич
Нарешті зітхнули з полегшенням партсоратники Валерія Пустовойтенка у Хмельницькому: загроза відставки минула. Отже, не мав рації Віталій Олуйко, заступник голови облорганізації НДП (він же заступник голови облдержадміністрації). В.Олуйко поділився своїми спостереженнями з читачами газети «Подільські вісті»: «...Мало хто розуміє, що людина не просто прийшла в уряд, а, власне кажучи, принесла себе в жертву. Можливо, через роки скажуть, що ці урядові рішення були виправдані».
Що стосується питання про жертви, то тут, на місці, все ясно, як сонячного дня при свічці (почалося вимкнення світла за графіком). «Я нічого не кажу про результати самовіддачі Валерія Павловича на високій посаді, я просто поділяю позицію Євгена Марчука, який вважає, що розмови про відставку, імпічмент — це останній сигнал для зарубіжжя про нестабільність у нашій країні», — пояснює лідер місцевих республіканців Богдан Теленько, який тільки-но повернувся зі з'їзду своєї партії.
А рішення, котрі, як колись з'ясується, «були виправдані», наразі одностайно схвалюють селяни. Вони збирають бурячки переважно вручну, бо з ринку зникли низькооктанові нафтопродукти — результат адміністративного обмеження цін на це пальне. Певні, що багато врожаю піде під сніг. Разом із незасіяними озиминою полями. Запитують: «Про що тоді заспівають Леонід Кучма, Верховна Рада і кабінет самовідданого прем'єра?»
На провінційних ринках, де геть занепав товарообіг, нудьгуючи, продавці гомонять про гостроту поточного моменту. За спостереженнями нудьгуючих продавців, Леонід Кучма прагне «здати» Віктора Ющенка. Якщо він це зробить, то «нашій бідолашній гривні вже ніщо не допоможе», — впевнені ті, котрі донедавна завозили товарну масу з далекого зарубіжжя, проте вже майже не збувають, бо не збувається.
Цього тижня відбулося розширене засідання колегії Хмельницького облуправління соцзахисту населення. Запрошені на засідання директори притулків для старих, інвалідів, малих запитували в начальства, де взяти гроші, щоб придбати шапки, хустки, шкарпетки, взуття для підопічних, за що купити пічне паливо, миючі та дезинфікуючі засоби? Натомість почули, що «безвідповідально ставляться до витрат коштів, потрібно економити». Повчилися б у Валерія Павловича! Не бажають: як економити, якщо кошторис становить 40 відсотків від реальних потреб і переважно — у формі взаємозаліків?
Опалювальний сезон мав початися 15 жовтня. У Хмельницькому ще й не починався. Від тижня, що минає, йдемо у холодну та голодну зиму.
№199 17.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»