Усі скрипки світу
За тиждень у Києві відбудеться етнофестиваль «Країна мрій», який придумав Олег Скрипка![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20040703/4114-2-2.jpg)
Позавчора відбулася презентація етнофестивалю «Країна мрій», що пройде 10—11 липня на території Печерського ландшафтного парку «Співоче поле» у Києві. Ініціатор фестивалю — Олег Скрипка. Торік на тому ж Співочому полі він презентував кліп на пісню «Горіла сосна». Тоді, власне, й народилася ідея провести фольклорне дійство на схилах Дніпра, а назвою стала відома ще з 1988 року пісня «ВВ» «Країна мрій». Бо хіба можна жити без мрії, адже в ній досягається найбільша свобода — уяви, вигадки, фантазії, навіть авантюри. Зрештою, мрії наших незнаних пращурів, малознайомих з родоводу пра-прабабусь і дідусів про світ, життя, кохання, волю саме й сконцентровані в народних піснях, танцях, ритуалах, обрядах, ремеслах... Тарас Грималюк — співорганітатор, голова «Арт Екзистенції», член Міжнародної організації фольклору (IOF), що діє під егідою ЮНЕСКО, говорить: «Нині в каталозі IOF у графі «Україна» не зазначено жодного фольклорного фестивалю, яким би цікавилися у світі. Хоча ще минулого року в реєстр було внесено один-єдиний, що відбувався на Поліссі». Щоправда, в нашій державі вони час від часу проходять — знані та менш відомі, але в Києві останніх п’ятнадцять-двадцять років не проводилося жодного. Тому організатори сподіваються, що «Країна мрій» об’єднає довкола себе зацікавлених людей, глядачів і започаткує добру щорічну традицію проведення такого свята, а також розширюватиме горизонти, запрошуючи щоразу нових учасників з-за кордону.
Цьогорічна музична програма охоплює виступи автентичних фольклорних колективів iз України (гурти «Надобридень», «Древо», «Гуртоправці», «Гуляйгород», «Божичі», «Буття»; кобзарів і лірників — Роман Гриньків, Едуард Драч, Тарас Компаніченко), Шотландії, Литви, Польщі, Чехії, Білорусі, Молдови, Росії, а також відомих виконавців та команд, що презентують різні етнічні напрямки в сучасній музичній культурі: етно-джаз, етно-рок, романс. Iз українських — це Ніна Матвієнко, Олег Скрипка, який готує сольну прем’єру в супроводі оркестру народних інструментів, «Мандри»... Названі вітчизняні фольклорні колективи вочевидь більш відомі за кордоном, аніж в себе вдома. Вони беруть участь у міжнародних фольклорних фестивалях у Польщі, країнах Прибалтики, Франції, Бельгії... Приміром, бандурист Роман Гриньків виступав з відомим американським гітаристом Ел Ді Меолою в США та Канаді — разом записали диск. Також грав із скрипалем із світовим ім’ям Ієгудієм Мінухіним (до речі, вихідцем з України). Той назвав бандуру «молодшою сестрою скрипки» і запросив Романа Гриньківа зіграти у своєму концерті «Всі скрипки світу».
«Країна мрій» проходитиме в інтерактивному режимі. Діятиме дитячий майданчик, де батьки з дітьми зможуть навчитися виготовляти народні іграшки, розучити пісень, танців і хороводів, послухати й запам’ятати давніх казок, легенд. А неподалік народні майстри — ковалі, різьбярі, вишивальниці, ткалі, гончарі демонструватимуть, як колись українці виготовляли музичні інструменти, плели із лози капелюхи- брилі, кували підкови собі на щастя, ткали полотно на сорочки, а потім його вишивали, ліпили з глини посуд... Так було в Україні з давніх-давен... Пориньте у ту непідроблену атмосферу віків. Фестиваль розпочнеться о 15 годині.