Перейти до основного вмісту

Увімкніть мікрофон кандидату Ткаченку!

19 травня, 00:00

Однак Михайлу Олексійовичу вдалося знайти соломонове рішення, не особливо дратуючи законодавців. Він нагадав, що закон не дозволяє парламентаріям давати «вказівки» його відомству. «Всі розходження і спори за договором про інформаційні послуги ВР має вирішувати в судовому порядку. Якщо ж рішення арбітражного суду видасться несправедливим — тоді і втрутиться Генеральна прокуратура», — заявив Генпрокурор. Жодні «підказки» Івана Чижа про те, що Генпрокуратура має право загального нагляду за дотриманням законів, не вплинули. Не вдалося «збити М.Потебенька з пантелику» навіть п. Вітренко, яка заодно зажадала від Генеральної прокуратури розібратися з ситуацією, коли в селах у людей забирають паспорти під загрозою невиплати пенсій. На що пан Потебенько невинно поцікавився: «А для чого збирають паспорти? Я не розумію...» І під сміх залу був відпущений з миром.

Зате депутати відігралися на новоспеченому керівникові Держтелерадіо п. М.Савенку. Не встиг він завести стару пісню про те, що «ми хочемо, щоб ВР допомогла нам вийти з правового глухого кута», як був різко обірваний спікером на початку куплету. Олександр Ткаченко заявив, що парламент не цікавить хроніка конфлікту і зажадав дати чітку відповідь про причини відключення трансляції. «У мене була зустріч з Президентом, я йому сказав, якщо «7 днів» топчеться цілу годину по парламенту, про яку логіку йдеться!?», — обурювався голова ВР. Напруження досягло апогею в пропозиції профільному комітету негайно підготувати постанови про звільнення Савенка з посади. «Ми за це проголосуємо», — загрозливо попередив спікер. У відповідь на це голова профільного комітету І.Чиж додатково пообіцяв розібратися і з бюджетними показниками: «Ми уважно перевіримо, як фінансується інформаційна сфера, і вилучимо суми, не передбачені на висвітлення діяльності Президента і Кабміну, а також розберемося з держзамовленням, коли держпідтримку надають комерційним каналам».

Швидше за все, завзяте втручання Олександра Миколайовича в процес вмикання мікрофонів викликано не тільки тим, що «Ткаченко зобов'язаний захищати інтереси ВР незалежно від різних точок зору». Тарас Стецьків вважає, що в цьому випадку «всі хочуть трибуну і спікер у тому числі». Лідери зелених пов'язують таку наполегливість Ткаченка з його можливим висуненням кандидатом у президенти, якому, природно, треба постійно миготіти перед очима телеглядачів. (До речi, близько сотнi зборiв виборцiв уже висунули О.Ткаченка кандидатом у президенти.) Не можна сказати, що вони настільки вже не мали рації, і кадрові перестановки в прес-службі парламенту — чимале тому підтвердження. Екс-голова прес- служби парламенту п. Новосад повідомив кореспонденту «Дня», що сам написав заяву про звільнення. За його словами, він потрібен СДПУ(о) на іншій ділянці передвиборного фронту. Пан Новосад спробував спростувати чутки про те, що його усунення пов'язане з тим, що Ткаченко хоче «мати на прес-службі свою людину». Але враховуючи, що на цю посаду рекомендував Микола Канішевський (якого нещодавно зняли з ефіру якраз за дуже тепле висвітлення образу спікера), то ця версія здається дуже переконливою.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати