Від енергійного спілкування — до якісного мислення
Головний редактор «Дня» Лариса Івшина зустрілася з учасниками програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої владиКожного року, починаючи з 1995-го, програма об’єднує кращу молодь з усієї країни, яка, так би мовити, здала іспит на ерудицію та професіоналізм (відбір відбувається у декілька етапів і передбачає перевірку як фахових знань, особливо юриспруденції та законодавчої бази, так і загального рівня розвитку).
Упродовж навчального року студенти старших курсів стажуються в комітетах ВРУ та центральних органах виконавчої влади, працюючи, зокрема, над законопроектами, й водночас мають змогу спілкуватися з особистостями, причетними до творення новітньої історії незалежної України. А це — неабиякий досвід. Фактично засновники та всі ті, хто працює над програмою, прагнуть виховати покоління, яке могло б забезпечити оновлення українського політикуму. Завдання з одного боку — амбіційне, а з іншого — як ніколи актуальне. За понад 15 років через програму пройшло понад тисячу її вихованців. Деякі з них вже проявили себе. У травні 2009 року була заснована Асоціація випускників програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади ГО «Ліга інтернів», яка опікується розвитком програми, посиленням співпраці між випускниками, пошуком джерел фінансування. А з літа 2011-го адміністрування програми повністю перейшло до «Ліги інтернів».
Нагадаємо, спершу цей проект виник з ініціативи Асоціації колишніх членів Конгресу США і Верховної Ради України, а з 2000 року ним опікувалися Університет Індіани та Університет штату Огайо за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Цього року в центрі спілкування головного редактора «Дня» та інтернів — журналістика й інформаційний простір.
«Український інформаційний простір у жахливому стані, тому що таке поняття, як «національний інформаційний простір», на законодавчому рівні відсутнє, — зазначила Лариса Івшина, відповідаючи на запитання Назара Шпарика зі Львова про те, як можна вплинути на інформаційну політику телеканалів. — Він може регулюватися безліччю підзаконних актів, але це не вирішує проблеми, наприклад, соціальної відповідальності власників ЗМІ перед суспільством».
І хоч більшість із присутніх своє майбутнє з журналістикою не пов’язує, вдосконалення законодавчої бази держави — їхнє пряме завдання.
Також молодь цікавилася ставленням головного редактора «Дня» до таких понять, як «свобода слова» і «цензура», запитувала, з чого, насамперед, має формуватися професіоналізм українського журналіста, на якого типу інформацію існує попит у суспільстві, як виробити в українців звичку до інтелектуального читання та які зрушення повинні трапитися в країні, щоб нарешті відбувся прорив думки? Фактично розмова про журналістику переросла в розмову про країну крізь призму національного інформаційного простору.
Лариса Івшина закликала всіх «стимулювати в собі відчуття країни, дивитися не відсторонено, чути неабияк і намагатися точно використати свій час».
Детальніше про спілкування головного редактора «Дня» з учасниками Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади читайте найближчим часом.