Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Від віртуальної реальності до «розумного міста»

У «Львівській політехніці» представили декілька інновацій
05 березня, 18:40
ДИРЕКТОР СТАРТАП-ШКОЛИ НАЗАР ПОДОЛЬЧАК ПІД ЧАС ТЕСТУВАННЯ СИМУЛЯТОРА ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ / ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ «ЛЬВІВСЬКОЇ ПОЛІТЕХНІКИ»

5 березня у «Львівській політехніці» відбулося відкриття сучасної лабораторії інтернету речей, що функціонуватиме при однойменній бакалаврській програмі, яку університет запустив спільно з Львівським ІТ Кластером у 2016 році. Тепер тут студенти вивчатимуть предмети «Мікроконтролери», «Сенсори і виконавчі механізми», «Електроніка і цифрова схемотехніка». Освітяни впевнені, що також це буде унікальна платформа для експериментів і конструювання студентами розумних приладів. Створення лабораторії профінансували 16 львівських IT компаній.

«Ми консолідуємо зусилля  для того, щоби в міру можливостей змінити ситуацію у освітній ІТ-сфері на краще, — наголошує президент корпорації SoftServe, голова правління асоціації «Інформаційні технології України» Тарас КИЦМЕЙ. — В Україні багато талановитої молоді, тому наше завдання — розвивати її творчий та лідерський потенціал, створюючи для цього нове освітнє середовище».

Кількома днями раніше у стартап-школі «Львівської політехніки» представили ще одну інноваційну платформу — лабораторію віртуальної та доданої реальності. Завдяки встановленому в ній симуляторові користувач може, скажімо, не лише опинитись в найрізноманітніших місцевостях нашої планети і поза її межами, а й вільно переміщатись там, а також власноруч моделювати найрізноманітніші ситуації — наприклад, створювати дизайн навчального приміщення на свій смак.

Також у «Політехніці» відтепер навчатимуть керувати «розумним містом». Про це повідомили під час презентації нової спеціальності — першої в Україні магістерської програми «Смарт-сіті». Її університет буде реалізовувати спільно з Львівською міською радою.

«Це не є для нас новий проект, тому що освітня програма за спеціалізацією «Публічне управління та адміністрування для державних службовців» апробована і триває вже два роки поспіль. Цьогоріч розроблено додатковий блок дисциплін, які дають змогу готувати фахівців для адміністрування та управління «розумним містом». Його запровадимо вже першого вересня цього року, — відзначає проректор з науково-педагогічної роботи «Львівської політехніки» Олег ДАВИДЧАК.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати