Перейти до основного вмісту

Відкриті КПВВ. Закриті ТРЦ

Як Херсонська область реагує на всеукраїнський карантин
16 березня, 15:25

З метою запобігання занесенню і поширенню на Херсонщині коронавірусу здійснюються низка заходів. Про це під час наради в Херсонській ОДА розповів директор Департаменту здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко.

Що кажуть в ОДА?

За словами Короленка, передусім, відпрацьовується механізм резервації. У закладах охорони здоров’я визначено ізолятори для госпіталізації контактних осіб; закуплено швидкі тести в обласну інфекційну лікарню ім. Г. І. Горбачевського; закуплено захисні костюми для 86 бригад швидкої медичної допомоги; вирішується питання щодо закупівлі додаткових 8 апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) для обласної інфекційної лікарні. Наразі, зі слів Короленка, в наявності понад 140 апаратів ШВЛ в усіх відділеннях області.

«Хочу наголосити, що за минулий тиждень по Херсонській області лікарні отримали 5 тисяч звернень і 300 людей було  госпіталізовано з ГРВІ. Поки що ці показники не перевищують епідеміологічний поріг.  Але ми повинні пам’ятати, що наразі найголовніше – це соціальна ізоляція жителів області.  Вірус поширюється дуже швидко, тому ми маємо розуміти, що карантин, який введено,  це не канікули, а період  під час якого повинні застосовуватися певні епідеміологічні заходи. Тому ми будемо просити, аби закрилися ТРЦ в нашому місті», – повідомив Короленко.

За його словами, в області уже наявні 220 тестів для виявлення коронавірусу SARS-CoV-2, який спричиняє гостру респіраторну хворобу COVID-19. Напередодні, 15 березня, відповідаючи на питання про тести у фейсбуці, голова ОДА Юрій Гусєв писав: «поки ми людей з симптомами розміщуємо у інфекційній лікарні і аналізи відправляємо у столицю».

На період всеукраїнського карантину релігійним організаціям області рекомендовано максимально обмежити проведення служінь, які передбачають присутність людей, здійснювати у храмах антисептичні заходи, вірянам не прикладатися до ікон, не вітатися за руки тощо.

Яка ситуація на КПВВ?

Контрольні пукти в’їзду/виїзду «Чонгар», «Чаплинка» і «Каланчак» на адмінкордоні з окупованим Росією Кримом працюють у звичному режимі. Про це інформує помічник начальника Херсонського прикордонного загону, начальник прес-служби Іван Шевцов.

За його словами, прикордонники здійснюють температурний скринінг усіх громадян, які прямують на материкову частину України та опитують подорожувальників про стан їхнього здоров’я.

«Інформації про зміни в роботі у нас поки немає. Але якщо уряд прийме таке рішення, ми будемо його виконувати, – відповідає Шевцов на питання про можливе закриття КПВВ з метою протидії поширенню коронавірусу. – Прикордонники несуть службу вмасках та респіраторах. Наразі жодного випадку виявлення громадян з ознаками захворювання у нас не було», – каже Шевцов.

«Протягом місяця в середньому через адмінмежу в обох напрямках за добу прямує близько 4 500 громадян і близько 700 транспортних засобів. Цифра у зв’язку з коронавірусом не збільшилась і не зменшилась», – додає Шевцов.

За інформацією Херсонського прикордонного загону, згідно з рішенням уряду, з 16 березня в межах Херсонської та Миколаївської областей, тимчасовому закриттю підлягають такі пункти пропуску: «Скадовський морський торгівельний порт», пункт пропуску для авіаційного сполучення «Кульбакіне» та пункт контролю «Миколаївське МАФДК Укррибпром».

Тим часом, окупаційна влада в Криму пропонує закрити пункти пропуску з материковою Україною. Про це заявив так званий «глава Криму» Сергій Аксьонов. «Ми сьогодні виходимо з ініціативою до столиці про те, щоб федеральна влада ухвалила рішення про закриття кордону Криму з Україною», – заявив Аксьонов.

На сьогодні офіційно зареєстрованого випадку захворювання на COVID-19 у Криму не виявлено.

«Обмеження – своєчасні»

З проханням прокоментувати ситуацію з роботою КПВВ на адмінкордоні з Кримом ми звернулися до директора КНП «Херсонський обласний центр громадського здоров’я» Юрія Ромаскевича. Однак він коментувати це питання відмовився.

Водночас на своїй сторінці у фейсбук Ромаскевич написав, що підтримує всі без винятку обмежувальні заходи прийняті владою на державному рівні.

«Вважаю їх своєчасними та такими, що потребують посилення залежно від епідситуації та розуміння з боку громадян. Ситуація в країнах Європи (зокрема в Італії) чітко висвітлила необхідність таких заходів. Можу із впевненістю зазначити, що саме недооцінка небезпеки з боку урядів деяких країн і призвела до такої масової поширеності та численних жертв. В Україні є вікно можливостей для уникнення від епідемії, випадки на нашій території поки що носять поодинокий характер та всі пов'язані з міграцією людей з країн з високим рівнем захворюваності. Чим пізніше ми вступимо в епідемію, тим менша кількість людей захворіє, тим менше людей ми втратимо!», – написав Юрій Ромаскевич.

Що у Херсоні?

Напередодні міський голова Херсона Володимир Миколаєнко розпорядився про обмеження для громадян на пленарних засіданнях сесій до поліпшення епідемічної ситуації. Відвідувати сесії зможуть тільки депутати, керівники та працівники виконавчих органів, керівники районних рад, представники ЗМІ. Відповідно, на засідання виконкому теж зможуть потрапити тільки його члени, чиновники, керівники і працівники КП, доповідачі з визначених питань та журналісти.

На момент підготовки матеріалу в прес-службі міської ради повідомили, що 16 березня має відбутися засідання міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Під час засідання планують ухвалити рішення про тимчасове закриття закладів масового скупчення людей. Ідеться про торгово-розважальні центри, заклади швидкого харчування, кафе, нічні клуби, дискотеки, заклади з надання косметологічних послуг, спортивні і фітнес-клуби, комп’ютерні клуби тощо. Працюватимуть магазини продуктів та господарчих товарів, аптеки, АЗС, банки.

Як і в багатьох містах України, у Херсоні спостерігається дефіцит антисептичних засобів для рук, масок та респіраторів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати