Перейти до основного вмісту

Влада не може без опозиції, а опозиція — без влади

Це основний результат вчорашньої роботи парламенту. Персональне голосування не дає переваги більшості, бо зібрати всіх в залі складно
21 березня, 10:57
СИТУАЦІЮ ОСОБЛИВО ЗАГОСТРИЛО ПИТАННЯ ЩОДО ВИБОРІВ У ВАСИЛЬКОВІ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Персональне голосування не дає переваги більшості, бо зібрати всіх в залі складно. А голосів опозиції для прийняття рішень не вистачає фізично. От і виходить, що результативними були тільки ті рішення, які приймалися спільно. У середу це стосувалося позачергових місцевих виборів в ряді населених пунктах країни. Все йшло як «по маслу», поки не дійшла черга виборів у м. Васильків (Київська область). Опозиція проголосувала, а більшість — ні. Аналогічне відбулося і по виборам мера Алчевська (Луганська область).

Тепер вже на знак протесту не голосувала опозиція. «Опозиційні фракції не будуть голосувати за пропозиції комітету крім міста Києва, поки ми не повернемось до голосування мера міста Василькова», — заявив один з лідерів «Батьківщини» Олександр Турчинов. Одразу зазначимо, що до Києва так і не дійшли. Хоча саме питання призначення виборів в столиці вважалося головним. Після питання по Василькову опозиція не підтримувала інші голосування і провалювала їх. Свою позицію Партія регіонів пояснювала рішенням Васильківського міськрайонного суду, який задовольнив подання депутата місцевої ради Сергія Сєргєєва. У позові Сєргєєв просив визнати подання клопотання до ВР з проханням призначити позачергові вибори мера Василькова протиправним. Дві перерви, які оголошував спікер Володимир Рибак для консультацій лідерів фракцій, так і не дали результатів. Наступні питання, які ставилися на голосування, не набирали необхідної кількості голосів. Нарешті спікер оголосив, що ранкове засідання закрито. Сьогодні Рада має повернутися до питань місцевих виборів. З усього видно, що без домовленостей депутатам не обійтися.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати