Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Видатному історику та шевченкознавцю

У Києві відкрили меморіальну дошку Олександрові Лазаревському
17 грудня, 18:56
ФОТО З ОФІЦІЙНОГО ПОРТАЛУ КИЄВА

17 грудня на вул. Володимирській, 15, було відкрито меморіальну дошку видатному українському історику, шевченкознавцю Олександрові Матвійовичу Лазаревському. Автор меморіальної дошки — скульптор Василь Маркуш, повідомляє kyivcity.gov.ua.

Народився Олександр Лазаревський 20 червня 1834 р. в с. Гирівка (нині с. Шевченкове Конотопського району Сумської області) в родині дрібних дворян.

Великий вплив на формування його демократичного світогляду мала дружба з Тарасом Шевченком. Він доглядав тяжкохворого поета до самої смерті, супроводжував труну з його тілом до України.

Особливістю життєдіяльності Олександра Лазаревського в Україні було поєднання ним державної служби (спочатку мировим посередником, згодом — у різних губернських судових установах) із плідною науковою діяльністю в царині історичної україністики, зокрема в галузі історії України другої половини ХVІІ— ХVІІІ ст. Упродовж майже двадцяти останніх років свого життя Олександр Лазаревський мав чин дійсного статського радника, працюючи членом Київської судової палати.

Вагомим був внесок Олександра Лазаревського також у становлення в межах української історичної науки окремих спеціальних історичних дисциплін. Напевно, найбільшою мірою це стосується генеалогії.

Олександр Лазаревський увійшов в історію, перш за все, як один із кращих серед вітчизняних істориків-спеціалістів із проблем соціально-економічної історії Лівобережної України в середині XVII—XVIII ст.

Останні роки життя вченого позначені активною співпрацею з часописом «Киевская старина», одним із ініціаторів створення якого він був.

Олександр Лазаревський брав діяльну участь в організації у Конотопі історичного архіву і краєзнавчого музею, подарувавши останньому багато експонатів.

Помер 13 квітня 1902 р. у Києві.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати