Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Вимушений крок чи піар-хід?

Арсен Аваков розформував Миколаївське ДАІ. Думки жителів регіону розійшлися
02 липня, 12:12

Візит міністра внутрішніх справ Арсена Авакова після скандального випадку за участю співробітників миколаївського ДАІ на посту «Коблево» на одеській трасі закінчився не очікувано для всієї громади області - міністр відсторонив від виконання обов'язків 312 працівників Миколаївського ДАІ.

«Мені набридло дивитися в безсоромні очі «даїшників», які беруть гроші. Мені набридло це терпіти! Мені набридло робити «косметичні» зміни. Мені прикро, що Миколаївська область тут перша... Мені доповів начальник Миколаївської міліції, що чергових кількох людей, викритих у поборах на дорогах, - звільнено. Але мене це не задовольняє і не влаштовує нікого ні в Миколаївській області, ні в країні. Ми ухвалили рішення, і я підписав наступний наказ: «Від сьогоднішнього дня увесь склад управління ДАІ виведений за штат, звільнений від посад», - звернувся до особового складу Миколаївського ДАІ Арсен Аваков.

За словами міністра, у четвер усі працівники Управління ДАІ повинні прибути в управління міліції для визначення порядку атестації. Кожен, хто хоче працювати в іншій, новій поліції і зможе це довести, - працюватиме. Таким чином, міністр внутрішніх справ заявив про початок конкурсного прийому в нову патрульну службу Миколаївській області та Миколаєва.

За два тижні в Миколаїв повинна прибути Київська патрульна поліція, яка буде допомагати нести службу миколаївським правоохоронцям з  метою задати стандарти несення служби. «До того часу всі функціональні обов'язки ДАІ будуть доручені спец підрозділу «Миротворець», який я з собою привіз, спец підрозділу «Миколаїв», а також спеціально відрядженим сюди співробітникам спец підрозділу «Кобра», - зазначив Арсен Аваков.

Голова Миколаївської облдержадміністрації Вадим Меріков у зв'язку з цією ситуацією зазначив: «Дякуємо міністру внутрішніх справ України за таку реакцію, яку сьогодні ви побачили... Я завжди говорив, що двадцять років корупцію в Україні будували як піраміду, згори донизу. Для того, щоб побороти і виграти цю війну, ми повинні реагувати саме так. Я і надалі буду піднімати питання боротьби з корупцією у всіх сферах державної влади, в місцевому самоврядуванні, від медицини до освіти».

Попри те, що суспільстві вже давно ведуться дискусії щодо поборів на дорогах співробітниками ДАІ, думки громадськості щодо кроку міністра внутрішніх справи різняться:

Гліб ГОЛОВЧЕНКО, секретар НСЖУ, генеральний продюсер телеканалу ТАК TV:

- Очевидно, що саме факт, який стався кілька днів тому за участю правників ДАІ Миколаївської області, і став причиною настільки швидкого рішення про реформу ДАІ в Миколаївській області. Але, мабуть, найважливішим стане питання про формування патрульної служби. На жаль, Миколаїв не потрапив у першу хвилю реформи. Попри це ми сподіваємося, що в основу реформи ляже передовсім зміна філософії відносин між суспільством і поліцією. Упродовж кількох років в ході Міжнародного конкурсу шкільних медіа ми проводили експеримент: відправляли юнкорів спільно з працівниками ДАІ патрулювати місто. І ми бачили, як одразу мінялися працівники ДАІ: вони були у випрасуваній формі і білих сорочках, з вичищеними черевиками. У нас має відбутися зміна ставлення суспільства до правоохоронців... Сподіваємося, що цей вимушений крок стане початком філософських змін у структурі МВС.

Олена КАБАШНА, керівник громадської організації «ДАНА»:

- Я думаю, що це досить рішучий захід, якого ми, відверто кажучи, не очікували. Я думала, що Арсен Борисович просто посварить ДАІ. Але це дуже своєчасний і нормальний крок. Насправді, якщо загрузли в хабарництві, то іншого способу розпустити такі колективи просто немає. Я не бачу іншого способу створити щось нове.

Андрій ЛОХМАТОВ, кореспондент інтернет-видання Преступности.нет:

- Я думаю, що Арсен Аваков сьогодні дуже намагався стати кмітливим Саакашвілі, так як у них зараз «гонка озброєння», хто буде краще себе поводити в політиці перед майбутніми виборами. Я думаю, що це більше піар-хід, ніж реальне реагування на обставини, на стан справ у країні, зокрема на корупцію в структурі ДАІ. Чому? Бо, як сьогодні правильно говорили міністру громадські активісти, той же підрозділ «Кобра», який буде поставлений в Миколаєві і регулюватиме дорожній рух, неодноразово був викритий в отриманні хабарів, як і звичайні «даїшники», тільки беруть більше. Тому питання: а що буде, якщо ми їх зловимо зараз на хабарах? Відповідь Авакова була: «Вони теж відповідатимуть». Ну, тоді це замкнуте коло, а не розв’язання проблеми. Це просто відтермінування цієї проблеми. Як показовий хід. А от у мене виникає питання: що робить відділ внутрішньої безпеки, Служба безпеки України, прокуратура, яка повинна стежити за законністю? Що роблять вони, якщо доводиться звичайним людям сидіти в кущах, знімати на відео хабарі, і тільки потім з'являються такі інциденти? Значить, це означає, що вони не працюють, вони ж, вочевидь, повинні знати, що відбувається?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати