Винахідливість — знову в ціні
Хоч і в невеликій
Наука в нашій державі, як відомо, не найприбутковіша справа. I вже тим більше не особливо приваблива для молодих людей. Часи, коли молодий вчений звучало гордо, залишилися в минулому. Проте ще залишилися молоді люди, які не відмовилися від ідеї зробити кар’єру на науковій базі. Днями їхні винаходи та новинки в різних сферах поцінували заслужені українські вчені та київська міська адміністрація, роздавши почесні грамоти та грошові премії переможцям щорічного конкурсу наукових робіт «Iнтелектуальний потенціал молодих учених — місту Києву».
Перед конкурсантами було поставлено лише одну умову: всі винаходи повинні приносити користь та вигоду місту Києву. Навіть всупереч постійній відсутності фінансування на конкурс було представлено безліч наукових проектів. Третю премію отримав науковий колектив Національного університету «КПI» на чолі з молодшим науковим співробітником, екологом Юлією Носочовою. Вони представили речовину, яка прибирає накип, що відклався на твердих поверхнях. Для того, щоб вона почала діяти, просто треба змішати її з водою. Винахід претендує на звання сенсації. За допомогою такого засобу дуже легко прочистити труби. I з настанням опалювального сезону не треба буде зливати «в трубу» багато кубометрів води. Це допоможе комунальним службам зекономити круглу суму. Є від нього й більш скромна користь — незабаром господині не віддиратимуть чайники від накипу, достатньо буде помити їх з винайденим розчином. За цей винахід Юлія Носочова отримала дві тисячі гривень.
Перших місць було два. Одне з них присвоїли 27-річному вченому за гідролокаційну систему для дослідження водоймищ, яка захищатиме Україну від підводного вторгнення. Її вже замовило Міністерство оборони. А друге отримав наймолодший вчений Сергій Старик, який винайшов пристрій, що дозволяє визначити неполадку вагона метро, трамвая чи поїзда, не знімаючи його з рейсу. П’ять тисяч гривень — саме стільки отримує переможець конкурсу.