Перейти до основного вмісту

«Я просто закохалася в Україну»

Польські студенти долають негативні стереотипи
13 травня, 00:00

У Києві завершив свою роботу триденний Молодіжний форум «Україна — Польща — Європейське співтовариство. Розвиваємо співпрацю». Форум було організовано з ініціативи Національної Ради молодіжних організацій України з нагоди святкування Дня Європи і в рамках проведення Європейського молодіжного тижня. У форумі брали участь студенти вищих навчальних закладів, представники сільської молоді України та Польщі, лідери громадських організацій, провідні вчені та громадські діячі. Вони обговорювали питання інтеграції нашої держави у Європейське співтовариство, ділилися досвідом і намічали шляхи співпраці. Говорили й про інтеграцію студентських молодіжних організацій у Європейське співтовариство.

Іван Слободяник, голова Студентського парламенту КНУ імені Тараса Шевченка, сказав «Дню»: «Студентське самоврядування виникло в Україні в перші роки її незалежності і зараз перебуває в стадії становлення. Головною проблемою, яка перешкоджає його розвитку, є те, що воно не має свого певного статусу, закріпленого законом країни. Це дуже ускладнює роботу, оскільки насамперед блокує можливість створення законного механізму фінансування діяльності організацій. Історія польського студентського самоврядування бере свій початок ще з довоєнного періоду. Сьогодні там (уже протягом десяти років) успішно працює Студентський парламент Республіки Польща, який представляє інтереси всього студентства країни. Крім цього існують і самостійні організації з питань студентського самоврядування, які відстоюють права безпосередньо тільки своїх членів, об’єднаних чи то майбутньою професією, чи то якимось захопленням. Статус організацій зі студентського самоврядування в Польщі визначено Законом про освіту, де також вказано і про право на їхнє фінансування.»

Представників же сільської молоді обох держав особливо хвилювало питання застосування позитивного зарубіжного досвіду щодо залучення молоді села до суспільно-політичного життя країни. Між Всеукраїнською молодіжною організацією «Спілка аграрної молоді» та Центром європейської інтеграції було підписано угоду про співпрацю, зокрема й з метою залучення сільської молоді до участі в міжнародних проектах.

Темою окремої розмови стало подолання негативних стереотипів серед польської та української молоді, викликаних складними фактами спільного історичного минулого. Катаріна Черлінська, член Комісії міжнародних справ Студентського парламенту Республіки Польща (Вроцлав) сказала «Дню»: «Для нас, поляків, Україна — це величезні можливості для наших студентів щодо співпраці в країнах один одного як у навчанні, спільному відпочинку, а також і в спільному ринку праці. Я особисто просто закохалася в Україну з першого погляду. Це широкі вулиці, великі будівлі — і все залито світлом. Нас вабить українська культура, нам подобається українська поезія. Ми хочемо бути в курсі досягнень української науки, а також знати, як українська молодь оцінює світові події. Знаєте, у мене після того, як я особисто познайомилася з українцями, як це не парадоксально, настало позитивне розчарування. Я побачила, що Україна нам набагато ближча, ніж я уявляла собі це раніше. Нас скрізь зустрічали дуже доброзичливо, і нам дуже захотілося не раз ще сюди приїхати. Позиції українців та поляків щодо негативних подій минулого можуть бути різними, однак усі учасники форуму визнали, що не треба дивитися крізь призму цих подій на наше сьогодення та майбуття, переносити їх на конкретних людей, на народ, на державу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати