Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Як ДБР «оглядало» експозицію

Правоохоронці виламали двері київського музею Івана Гончара, де Петро Порошенко відкрив виставку приватної колекції картин
26 травня, 19:12

На 11 годину 26 травня Державне бюро розслідувань викликало експрезидента України на допит у справі щодо можливого порушення і несплати мита під час ввезення 43 картин, повідомляє BBC News Україна. 26 травня Петро Порошенко не пішов на допит до ДБР, адже, за його словами, виклик правоохоронці зробили неналежним чином — через відеозвернення.

Натомість у цей час Петро Порошенко відкрив у музеї Гончара у Києві виставку власних картин всесвітньовідомих митців, які фігурують у розслідуванні ДБР. Пан Порошенко разом з картинами виставив і всі митні платежі. Експрезидент стверджує, що всі картини були придбані та завезені до України законно. Виставку картин спільно відкривали Петро та Марина Порошенки.

Подружжя вказувало, що усі охочі зможуть подивитись на картини після закінчення карантину і відкриття музею для відвідувачів. За словами Порошенка, вони виставили роботи Айвазовського, Лагоріо, Котарбінського, Тропініна, Хмелюка та Рєпіна. Їх він нібито збирав десятки років.

Згодом до музею Гончара прибули правоохоронці. Після тривалих суперечок співробітники ДБР покинули музей. Ближче до вечора працівники ДБР за допомогою бійців зі спеціальною амуніцією відтіснили журналістів та депутатів, виламали двері до музею і двері до приміщення експозиції картин.

«Я взяв сьогодні колекцію на відповідальність, там колекція на сотні мільйонів. Хто тепер відповідає за колекцію?», — заявив журналістам директор музею Петро Гончар. Директор музею вказує, що силовики без пояснень виламали двері до приміщення експозиції. За його словами, його блокували у кабінеті й казали, що просто оглянуть «громадське приміщення» музею. Він апелював до працівників поліції, але ті не втручались у ситуацію. Врешті директора пустили до музею.

Співробітники правоохоронних органів не показували жодних документів та дозволу на обшук. Захисники Петра Порошенка, яких згодом впустили до музею, повідомили журналістам, що слідчі описують і оглядають картини.  

Фото Михайла Полінчака, з фейсбук сторінки музею Івана Гончара, з фейсбук сторінки Taras Shamayda

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати