Як Сергій Нігоян «заважає» забудовникам
Столична влада ігнорує інтереси громади та підтримує знищення скверу Небесної Cотні, переконані активістиДва роки Київ живе з пам’ятним сквером, що розташовується біля Михайлівської площі. Облаштували його громадські активісти — міська влада досі не спромоглась на таке, але обіцяла зберегти сквер будь-якою ціною. Річ у тім, що ще 2007 року земельну ділянку, де розбили сквер, передали ТОВ «Грін Плаза». Місто зобов’язалось перед киянами через суди повернути ділянку у комунальну власність. Однак засідання чиновники ігнорують, а про їхній перебіг громаду не інформують. Днями відбулася зустріч представників забудовника та активістів, що довела: місто за сквер боротися не збирається.
ТОВ «Грін Плаза» пов’язують із колишнім зятем Леоніда Черновецького — В’ячеславом Супруненком. На зустрічі представники компанії звинуватили активістів у рейдерстві (!) та озвучили вимоги: барельєф Сергія Нігояна треба перенести в інше місце, офісний центр у сквері з’явиться неодмінно, про щедрий подарунок громаді у вигляді земельної ділянки не може бути і мови — лише максимальна грошова компенсація, яку готові відстоювати у судах.
«Саме ці позови до держави, а не до міста, бо кінцевий власник ділянки — якась британська фірма, лякають чиновників, — зазначила Євгенія Кулеба, активістка та засновниця громадської організації «Місто-сад». — Дуже здивувала позиція депутата Київради, який підтримав інтереси забудовника, а не киян. Я не бачу у міста політичної волі діяти в інтересах громади. Взагалі такі зустрічі має проводити мер Києва. А принижувати мене якимись залякуваннями, щоб я виправдовувалась, що це насправді важливий проект і для міста, і для громадян — така ситуація дискредитує міського голову. Зараз переходитимемо на вищий рівень, звертатись до Президента, щоб захистив сквер. Громадськість уже вкотре має голосно заявити, що не допустить тут будівництва».