«Якби я був полтавським соцьким»
Того дня, коли Л. Кучма зустрічався з представниками регіональної преси, на сторінках контрольованих місцевою виконавчою владою видань у Хмельницькому з'явилася рубрика «Адміністрація Президента України повідомляє». А повідомляє вона про неймовірні результати опитування електорату Полтави «...Сьогодні 40% опитаних голосували б за кандидатуру Л. Кучми, вважаючи, що він забезпечує поступальний хід реформ, має досвід, наполегливість».
Мовляв, беріть приклад із полтавців, серед яких «більш популярні центристські позиції». От лише автори з вулиці Банкової не кажуть, хто та як вивчав громадську думку на батьківщині пісні «Якби я був полтавським соцьким». Що ж до провінційного Хмельницького та його околиць, то тут популярніша пісня про просо, де одні вихваляються, що цю культуру сіяли, а інші заявляють, що посіяне чужими руками витопчуть. Ще жартують...
Парламентаріям, які на цьому тижні розглядали ситуацію в паливно-енергетичному комплексі рідної країни, не до жартів. Зробили сумний висновок — катастрофа! Ясна річ, вони не знали, що минулої неділі ця біда вкоротила віку 86-літній З., найстаршій мешканці Волочиська, райцентру Хмельницької області. Вона загинула в пожежі — поза «графіком вимкнення» раптом згасло світло, бабуся запалила свічку, заснула і вже не прокинулася. Донедавна ж у Волочиську, як і в інших селах та містах, доживали й до сотні літ, преставлялися природною смертю. «Від початку 90-х років середня прогнозована тривалість життя в цілому серед населення України зменшилася на 2 роки й становила 67 років, у нашій області вона становила 69 років (для чоловіків — 63, а жінок — 74)», констатує управління статистики.
Слово «катастрофа» в період від минулої суботи до цієї струсонуло повітря і в залі обласної ради. Так, депутати місцевого рівня одностайно визначили «ситуацію щодо медичного обслуговування трудящих». До речі, серед цих депутатів — як центристи, так і ліві та праві. Якщо біда, то з яких політичних позицій її не розглядай, бідою й залишиться.
Жвава дискусія розгорнулася серед депутатів і щодо збільшення апарату облради. Після сесії голова облради Микола Приступа пояснив журналістам, що підпорядковані йому чиновники збільшеним складом зможуть контролювати «процес витрачання фінансових ресурсів». І послався на спікера парламенту Ткаченка Олександра Миколайовича, який ініціює національні програми економічного відродження.
Чи не ці рішучі кроки спікера змусили Л. Кучму на зустрічі з представниками регіональних ЗМІ зробити політичну заяву про референдум стосовно «продовження терміну дії деяких перехідних положень Конституції»? — гадав політично небайдужий прошарок провінційної громадськості. Співчував речникам Л. Кучми, яким доводиться спростовувати інформацію ІТАР-ТАКС, де начебто не так витлумачено сказане Президентом. Інші ж прошарки над цим голову не ламають. Співають...
№244 18.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»