Перейти до основного вмісту

Якщо Україна не йде в НАТО, то НАТО прийде в Україну

14 липня, 00:00
Упродовж найближчих двох місяців, як очікується, стане відомо, чи погодиться НАТО на пропозицію Києва використовувати на постійній і платній основі українські військові полігони для вишколу підрозділів Альянсу та країн ініціативи «Партнерство заради миру». Адже в цій справі в Україні є конкуренти. З аналогічною пропозицією до Брюсселя також звернулась і Македонія, яка у спадок від колишньої Югославії отримала найбільший у Південній Європі полігон Криволак.

Міністр оборони України генерал Олександр Кузьмук стверджує, що переможця буде вибрано в результаті тендеру. Україна представила на розгляд експертів Альянсу полігон ВПС, 108-й навчальний центр для миротворчих сил, полігон Широкий Лан під Миколаєвом та найбільший у всій Європі Яворівський полігон. Його площа сягає понад 40 гектарів і заради його створення було відселено близько 30 західноукраїнських сіл. Олександр Кузьмук вважає цей полігон унікальним: «Полігон обладнаний за сучасними вимогами, має злітні смуги для прийому літаків усіх класів і дозволяє проводити навчання в масштабах дивізії. До того ж він розташований у самому центрі Європи».

Упродовж останніх років Яворівський полігон уже неодноразово ставав місцем проведення міжнародних навчань із країнами НАТО та їхніми партнерами, що дозволило українським військовим дещо поліпшити матеріальні справи. Тільки США минулого року, як стверджують у Міноборони, спрямували на проведення навчань під Львовом близько мільйона доларів. Однак вартість послуг за користування полігоном на постійній основі не розголошується. У Міністерстві закордонних справ України, у свою чергу, переконані, що нинішнє становище на Балканах, зокрема, події в Косово, додає шансів саме Україні в боротьбі в тендері за полігон для Альянсу. Адже навколо Яворівського полігону — на відміну від македонських площ — ситуація є стабільною і передбачуваною.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати