Є з чого вибирати
Розпочалась всеукраїнська акція «7 природних чудес України»![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20071101/4188-2-3.jpg)
Учора започатковано проведення II етапу загальнонаціональної акції «7 природних чудес України». Нагадаємо, що перший етап стартував у березні цього року. Тоді на звання семи чудес України претендувало 100 історико-культурних та архітектурних пам'яток з усіх регіонів України, а в інтернет-голосуванні взяли участь близько 77 тисяч користувачів. На підставі опитувань було визначено 7 чудес України: Кам'янець, заповідник (м. Кам'янець-Подільський, Хмельницької обл.), Києво- Печерська лавра (м. Київ), «Софіївка», дендропарк (м. Умань ,Черкаської обл.), Софія Київська (м. Київ), Херсонес Таврійський (АР Крим), Хортиця, заповідник (о.Хортиця, Запорізької обл.) та Хотинська фортеця (м. Хотин, Чернівецької обл.).
— Головна мета другого етапу акції — пропагувати красу української природи, привернути увагу до об'єктів, які мають перспективу стати цікавими не лише для українського, а й для міжнародного товариства, зазначив ініціатор акції Микола Томенко. — Акція буде розгортатись наступним чином: до 1 лютого 2008 року буде проводитись визначення 100 номінантів акції. Оргкомітети з кожної області України, Києва та Севастополя пропонуватимуть до загальноукраїнського списку до трьох об'єктів зі свого регіону. Додаткові 19 номінантів будуть запропоновані за ініціативою наукових та громадських організацій. 7 лютого 2008 року відбудеться оголошення 100 об'єктів, що претендують на звання семи природних чудес України, а 7 липня 2008 року — визначення та представлення 21 об'єкту. В цей же день розпочнеться інтернет-голосування на офіційному сайті й 21 серпня 2008 року станеться визначення переможців акції «7 природних чудес України».
У планах організаторів — видати брошуру про чудеса української природи, з вказаними туристичними маршрутами на двох мовах: українській та англійській.
Анатолій Пахля, голова Державної служби туризму і курортів наголосив, що українська туристична галузь має позитивну динаміку, дана ж акція сприятиме зміцненню туристичного господарства.
— Протягом дев'яти місяців поточного року, у порівняні з минулим роком, туристичний потік збільшився і склав 17,9 млн. людей по Україні. А за кілька місяців після проведення першого етапу акції, відвідування Херсонеса Таврійського збільшилось на 25%; Кам'янець-Подільського на 20%; заповідника Хортиця на 30%, — зауважив він. — Є сподівання, що відкриття нових унікальних природних ділянок, маршрутів буде цікавим для українців та для іноземних громадян, сприятиме створенню позитивного бренду українського туризму.
Підтримав ініціативу й директор Інституту геологічних наук НАН України Петро Гожик, який вважає, що акцію слід було розпочинати раніше.
— Це велика справа, оскільки дослідження нових природних ділянок може сприяти підвищенню інтересу з боку громадськості, студентів, школярів до геології, географії — предметів, які нині не є актуальними. В Україні є надзвичайно багато природних чудес. Нашим задаванням є їх дослідити та сприяти тому, щоб люди дізнавались про них, — вважає він.