Європа готується до боротьби з біотероризмом
Від сибірської виразки Євросоюз поки що тільки має намір захищатися. Рада Євросоюзу закликала євроспівтовариство підготувати програму співробітництва в боротьбі з біотероризмом.
Європа вже має певний досвід війни з вірусами: за останній рік сільське господарство кількох європейських країн протистояло коров’ячому сказу й епідемії ящуру. Боротьба, хоч і боляче вдарила по гаманцях фермерів і держскарбниці, однак принесла позитивні результати: принаймні, вакцини проти ящуру Євросоюз навчився поширювати швидко. Складніше йде справа з можливим інфікуванням людей, — за словами єврокомісара з охорони здоров’я і захисту споживачів Девіда Берна, Євросоюз не має налагодженої системи поширення вакцин від людських хвороб. І грошей на боротьбу з можливими вірусами надається недостатньо. Єврокомісар признався, що був приголомшений, коли дізнався, наскільки Європа відстає в цьому питанні від Сполучених Штатів. (Бюджет американського Центру контролю за хворобами, розташований в Атланті, становить 4 мільярди доларів на рік).
Девід Берн вважає, що Євросоюз, проте, набагато краще зможе справитися із загрозою біотероризму, аніж, скажімо, п’ять чи десять років тому. За словами Берна, ЄС найближчими тижнями потрібно вирішити, які ліки та вакцини можуть протистояти загрозам біотероризму.
НАТО також не має спеціальної програми боротьби з біотероризмом. Один із представників Північноатлантичного альянсу, щоправда, зазначив, що НАТО готове відбити будь-яку атаку.