Європу покаже… Ленін
Навесні нинішнього року в Дніпропетровську вперше святкували День Європи — на центральному майдані міста, досі що носить ім’я Леніна, представники країн Європейського Союзу розгорнули наметове «євромістечко», презентуючи досягнення своєї демократії прямо біля підніжжя пам’ятника вождеві. І хоча Ілліч за життя також жваво цікавився ідеєю «Сполучених Штатів Європи», подібне сусідство керівництву Дніпропетровська, очевидно, видалося конфузним. Тим більше, що міський голова Іван Куліченко вже другий термін поспіль очолює українську делегацію Конгресу місцевої і регіональної влади Європи й часто навідується як до Страсбургу, так і до країн Євросоюзу.
Перейменовувати головний майдан міста, як і зносити ленінський пам’ятник, влада Дніпропетровська не стала — дуже вже ж велика сила звички. Зате сам міський голова, зібравши журналістів, відповідально заявив, що буквально за рік у центрі міста відбудеться урочисте відкриття Європейського майдану. За задумом дніпропетровського голови, на новому майдані відтепер повинні пройти різні акції і виставки країн європейського континенту, а в торговельному центрі за назвою «Європа», який будується поряд, продаватимуться товари від відомих європейських виробників. Само собою, зовнішній вигляд такої площі, щоб зганьбитися перед усією Європою, також зобов’язаний відповідати всім європейським стандартам. Принаймні, І. Куліченко, ознайомившись із проектом місцевих архітекторів, відразу відправив його на доопрацювання, давши на це місяць. Міський голова Дніпропетровська, як повідомляє його прес-служба, «зажадав врахувати всі нюанси» — єдину колірну гаму при фарбуванні будинків, освітлення, добір зелених насаджень і вуличних лавок. А окрім того, доручив своїм підлеглим подумати про прокладку безшумної рейкової колії для трамваїв і реконструкції фонтану біля Центрального універмагу, щоб усе було не гірше, аніж у Європі.
Масштабні роботи з будівництва Європейського майдану мають розпочатися з реконструкції підземних комунікацій цілого кварталу — заміни водопровідних і каналізаційних труб, щоб гранітну бруківку не довелося розбирати багато років. Урочисте відкриття майдану міський голова приурочив до наступного Дня міста — 10 вересня 2005 року. За збігом обставин, Європейський майдан стане своєрідним продовженням, розташованого по сусідству майдану імені Леніна. Сам бронзовий вождь тепер власноруч вказуватиме найкоротший шлях до Європи, начебто підбадьорюючи мешканців Дніпропетровська: «Вірною дорогою йдете, товариші!»