Перейти до основного вмісту

Їж ананаси!

Раціон харчування 10 мільйонів українців міжнародні експерти ООН вважають мізерним
14 вересня, 00:00
ФОТО МИХАЙЛА МАРКIВА / «День»

Днями світ відзначив День правильного харчування. Навряд чи цей день став у нашій країні національним святом, мода на раціональне харчування не є масовою. І якщо європейський покупець, як показують різноманітні опитування, купуючи продукти, звертає увагу насамперед на їхню якість та «корисність», то українці — на смак. Якщо книги про раціональне харчування для більшості європейців стали настільними і взагалі користуються величезним попитом у Старому Світі, то в Україні їх розкуповують вельми мляво.

Утім, традиційна для Заходу проблема переїдання сьогодні актуальна для меншої половини українців. А більшість ігнорує правильне харчування, влаштовуючи собі картопляну «дієту», в спробах зекономити. Як передає УНІАН, у 2003 році рівень споживання в Україні м’яса та молока був утроє нижчий, ніж у «помірних в їжі» Франції, Німеччині чи Британії. Згідно з даними Держкомстату, порівняно з 1990 роком вживання м’ясних продуктів поменшало на 56%, молочних — на 45% і рибних — на 38%. А дослідження ООН показали, що середньостатистичний українець вживає лише 33 кг м’яса на рік, 124 кг овочів і 210 літрів молока. Й енергетичну цінність харчового раціону 10 млн. жителів України міжнародні експерти оцінюють як мізерну.

Зате рівень споживання шкідливих «повільних вуглеводів» — картоплі, хлібопродуктів, тваринного жиру, круп — стабільно залишається високим. Спостерігається так званий прихований голод, який є результатом дефіциту в харчовому раціоні вітамінів і мікроелементів. Наприклад, дефіцит вітаміну С є в організмах 90% українців, у 48% — недостатність вітаміну В, у 35% — вітаміну А. Як відзначають експерти, нераціональне харчування сприяє розвитку та різкому зростанню в громадян як хронічних неінфекційних захворювань, так і інфекційних. А згідно з оцінками експертів ВООЗ, здоров’я населення на 70% залежить від способу життя, і найбільше — від харчування.

Можливо, змінити ситуацію з харчуванням в Україні на краще допоможе не так давно затверджена Кабінетом Міністрів Концепція державної політики в сфері харчування населення України. У ній передбачається, що коли українці стануть багатшими, їм насамперед належить щодня з’їдати не менше 400 грамів сирих овочів, споживати нежирні молочні продукти та планувати свій раціон з огляду на те, що на 60% він має складатися з їжі рослинного походження.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати